Від початку жнив вітчизняні аграрії вже намолотили майже шість мільйонів тонн зерна нового врожаю
На сьогодні жнивують уже 16 регіонів України. Нині аграрії збирають ранні зернові та зернобобові культури, зокрема озимий ячмінь і пшеницю, а також ярий ячмінь і горох. Нині сільгоспвиробники намолотили майже шість мільйонів тонн збіжжя. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
«Мільйонний рубіж уже подолали в Одеській і Миколаївській областях. У всіх регіонах, де зараз жнивують, спостерігається висока врожайність. Скажімо, якщо торік вона була на рівні 17 центнерів з гектара, то цього року — 24. Найбільше зерна з гектара збирають у Черкаській і Полтавській областях — понад 39 центнерів», — зазначив міністр.
Так, аграрії вже намолотили 3,4 мільйона тонн озимої пшениці, 2,2 мільйона тонн озимого ячменю, 186 тисяч тонн ярого ячменю та 71 тисячу тонн гороху. Також триває збір озимого ріпаку, якого вже намолотили 311 тисяч тонн.
До речі, з намолотом першого мільйонна тонн зерна хліборобів Одещини та Миколаївщини привітав Президент Віктор Янукович. «Переконаний, що ваша відданість хліборобській справі, наполегливість у праці завжди слугуватимуть зростанню добробуту нашого народу. Ваша висока відповідальність за доручену справу, наполегливість і майстерність є запорукою досягнення цього результату та свідченням вмілої організації праці», — цитує слова глави держави його прес-служба. Президент побажав хліборобам міцного здоров’я, щастя, родинного затишку та нових трудових звершень.
У свою чергу Микола Присяжнюк також повідомив, що в усіх регіонах здійснюють заходи з догляду за посівами. Зокрема аграрії на 105% від потреби забезпечені засобами захисту рослин.
Експортні оберти зростають
Крім того, за словами урядовця, майже 23 мільйони тонн українського зерна експортовано за кордон. Лідером за обсягами продажу стала кукурудза: станом на 30 червня її експортовано обсягом 13,5 мільйона тонн. На другому місці — пшениця з показником 6,8 мільйона тонн. Міністр підкреслив, що такі обсяги експорту вітчизняного збіжжя стали одними з найбільших за роки незалежності. «Загалом протягом року зберігалася стабільна динаміка експорту. За останні місяці маркетингового року, у червні-липні, аграрії відправили за кордон майже два мільйони тонн зерна», — додав Микола Присяжнюк.
При цьому він наголосив, що Україна може виробляти та експортувати ще більше зерна. «Ми докладемо максимум зусиль, щоб забезпечити внутрішню продовольчу безпеку та задовольнити дедалі вищий світовий попит на зернові. Для цього ми продовжуємо координувати дії влади, зернового бізнесу та сільгоспвиробників. Зокрема і за допомогою меморандуму, укладеного між міністерством і трейдерами наприкінці червня», — зазначив урядовець.
Микола Присяжнюк також повідомив, що за 5 місяців цього року вироблено понад 1,3 мільйона тонн м’яса — це на 8,5% більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Такому зростанню показників сприяла започаткована цього року дотація за вирощену та здану на забій худобу, яку отримують селяни, фермери та учасники кооперативів.
Підтримка дає результати
«За п’ять місяців уряд спрямував 8,6 мільйона гривень за цим напрямом підтримки. Претендувати на неї можуть ті, хто вирощує та здає на забій велику рогату худобу та свиней», — цитує слова урядовця прес-служба Мінагрополітики.
Крім того, Микола Присяжнюк наголосив, що в Україні продовжують реалізовувати масштабні інвестиційні проекти в тваринництві. Зокрема в межах Програми активізації розвитку економіки на 2013—2014 роки реконструюють і відкривають нові тваринницькі комплекси із залученням коштів інвесторів. Це сприятиме тому, що за два роки виробництво молока зросте на 3,5%, а реалізація на забій худоби — на 4,5%.