
Як зберегти історичний і архітектурний ландшафт древнього Чернігова?
Коли у дворах неподалік Чернігівського Валу між старими приземистими «хрущівками» почалися підготовчі роботи до спорудження багатоповерхівки, проти цієї ідеї виступили і громадськість, і науковці. Адже Чернігів — єдине в Східній Європі слов’янське місто, яке будували впродовж тисячоліття, воно зберегло історичний і архітектурний ландшафт. Він грунтується на основних засадах давньоруського містобудування, яке з появою в історичному центрі висотних будівель утратило б свою автентичність.
Зараз, коли обговорюють питання внесення архітектурно-ландшафтного комплексу Чернігова до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, турбота громадськості про збереження самобутності старовинного міста особливо важлива. Адже з плином часу багато історичних деталей стають дедалі розмитішими. Приміром, безслідно зникає унікальне дерев’яне різьблення на будинках ХVІІІ—ХІХ століть. Ще сто літ тому вони складали третину міських будівель і були своєрідними і неповторними.
Нині багато дерев’яних візерунків заховані під пластиком. Тільки після розмови з господарем з поясненням значення різьблених візерунків-оберегів подекуди лишається хоча б дерев’яний карниз. Тому питання створення ініціативної групи «Збережемо старий Чернігів» назріло як ніколи.
— Ми маємо приклад багатьох міст, де запізно схаменулися і почали берегти історичні та архітектурні пам’ятки після того, як багатьох із них уже було не повернути, — сказав студент Чернігівського медичного коледжу, який приєднався до ініціативної групи одним із перших, Микита Вікторов. — У Чернігові ще не така безнадійна ситуація, але за умови, що її не пустять на самоплив.
Місто, звісно, розвивається, і багатоповерхівки йому потрібні. Але не в історичній зоні. Тож насамперед громадська ініціатива охопить вулиці приватного сектору, де паралельно з просвітницькою та інформаційною діяльністю створить реєстр найбільш цінних будинків з описом їх історії.
Про внесення змін до Положення про Державний реєстр виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів, Кабінет Міністрів УкраїниПро внесення змін до Положення про Державний реєстр виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів Кабінет Міністрів України постановляє: Внести до Положення про Державний реєстр виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів( 27-2004-п ), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 р. № 27 (Офіційний вісник України, 2004 p., № 2, ст. 51; 2006 p., № 10, ст. 622; 2011 p., № 59, ст. 2368), зміни, що додаються.
Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, Міністерство фінансів УкраїниЗареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 вересня 2012 р. за № 1569/21881 Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів
| Спостережливість працівників Буковинської ДАІ не дали шансів водію уникнути покарання за скоєну ДТП8 жовтня, о десятій годині ранку чергова частина УДАІ УМВС України в Чернівецькій області прийняла повідомлення про те, що в Чернівцях на вулиці Руській, 183 легковий автомобіль ДЕУ сірого кольору ...
Про видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринкуПро видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку За підсумками розгляду заяви та документів, поданих заявником до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на видачу ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку — депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, відповідно до Порядку та умов видачі ліцензії на провадження окремих видів професійної діяльності на фондовому ринку, переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії( z0890-06 ), затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.05.2006 за № 345, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 28.07.2006 за № 890/12764 (із змінами), відповідно до рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 № 1504 НАКАЗУЮ:
|