Рада суддів України на своєму засіданні, що відбулося 21 грудня 2012 року, прийняла рішення звернутися до Кабінету Міністрів України, як суб’єкта законодавчої ініціативи, з пропозицією внести на розгляд Верховної Ради України ініційований вищим органом суддівського самоврядування проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо посилення державного захисту суддів та працівників апарату судів).
ПРОЕКТ
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо посилення державного захисту суддів та працівників апарату судів)
Верховна Рада України постановляє:
І. Внести до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41 — 45, ст. 529) такі зміни:
1) частини сьому і восьму статті 127 викласти в такій редакції:
"7. Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій, об'єднань громадян, яким адресовано звернення Ради суддів України з питань забезпечення незалежності та безпеки суддів, зобов'язані протягом 10 днів з моменту його одержання розглянути і дати письмову відповідь. У разі неможливості розгляду звернення у визначений строк повідомляють про це офіційним листом з викладенням причин продовження строку розгляду. Строк розгляду звернення з урахуванням продовження не може перевищувати 30 днів з моменту його одержання.
Вмотивована відповідь на звернення повинна бути надіслана не пізніш як на другий день після його розгляду. Відповідь надається в обов’язковому порядку і безпосередньо тим органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, до якого було направлено звернення, за підписом його керівника чи посадової особи, керівника підприємства, установи або організації, об'єднання громадян.
Посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, а також працівники правоохоронних органів, до яких надійшло звернення Ради суддів України, зобов'язані негайно вжити заходів щодо усунення загроз безпеці або незалежності суддів, а за необхідності — притягнути винних до відповідальності з наступним інформуванням про це Ради суддів України. У разі невжиття заходів посадові особи несуть дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність у встановленому законом порядку.
У засіданні Ради суддів України, на якому розглядається питання безпеки та незалежності суддів, можуть брати участь визначені Радою суддів України посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ та організацій, а також працівники правоохоронних органів. У разі прийняття Радою суддів України рішення про їх обов'язкову участь у засіданні — така участь є обов'язковою.
8. На засідання Ради суддів України запрошується Міністр юстиції України.
При розгляді питань, пов'язаних із фінансуванням судів, на засідання Ради суддів України запрошується Міністр фінансів України";
2) у статті 134:
частину третю після слів "органами внутрішніх справ" доповнити словами "в тому числі на безоплатне протягом місяця з моменту набуття повноважень обладнання охоронною та пожежною сигналізацією житла і користування ними за рахунок державного бюджету, а також на забезпечення мобільним індивідуальним засобом сповіщення про небезпеку";
доповнити статтю частинами четвертою і п'ятою такого змісту:
"4. Забороняється видача, розголошення відомостей про місце проживання суддів та інших відомостей про них реєстраційними, міграційними службами, підрозділами Державтоінспекції, довідковими службами АТС, операторами та провайдерами телекомунікацій, інформаційно-довідковими службами, а також будь-якими органами та особами, яким ці відомості стали відомі у зв'язку з їх службовою діяльністю, за винятком надання таких відомостей на вимогу правоохоронних органів у випадках, передбачених законом.
5. Видача та розголошення таких відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством";
3) статтю 135 викласти в такій редакції:
"Стаття 135. Соціальне забезпечення і страхування суддів
1. На суддів поширюється дія законів України та нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, які встановлюють розмір і порядок виплати пільг, доплат, надбавок, компенсацій та інших видів соціальних гарантій.
2. Життя та здоров'я суддів підлягають обов'язковому державному страхуванню на суму десятирічної суддівської винагороди за десять років за останньою посадою за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності";
4) статтю 154 після слів "а також" доповнити словом "цілодобову".
ІІ. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти і забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
забезпечити фінансування у необхідних обсягах Міністерству внутрішніх справ України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій видатків для облаштування житла суддів засобами протипожежної та охоронної сигналізації, забезпечення суддів мобільними засобами сповіщення про небезпеку;
передбачати щороку в Державному бюджеті України видатки Міністерству внутрішніх справ України для забезпечення охорони житла суддів, приміщень судів і функціонування мобільних засобів сповіщення про небезпеку.
ІІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Голова Верховної Ради України