ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
08 квітня 2014 рокуЛуганськ№ 812/2414/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали адміністративного позову за позовною заявою Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання дій та бездіяльності незаконними, визнання незаконною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження № 42098469 від 14.02.2014, -
ВСТАНОВИВ:
07 квітня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вказаний адміністративний позов.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
З позовної заяви вбачається, що позивач просить суд визнати незаконними дії посадових осіб Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції щодо прийняття рішення про відкриття виконавчого провадження № 42098469 від 14.02.2014 про стягнення з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» на користь Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції виконавчого збору у розмірі 35,00 грн., з примусового виконання постанови № 316 від 22.08.2013; а також визнати незаконною та скасувати постанову Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження № 42098469 від 14.02.2014 щодо стягнення з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» на користь Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції виконавчого збору у розмірі 35,00 грн., з примусового виконання постанови № 316 від 22.08.2013, тобто, у даному позові позивачем одночасно заявлені майнові та немайнові вимоги.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Пільги щодо сплати судового збору встановлені статтею 5 Закону України «Про судовий збір». З аналізу даної статті вбачається, що позивач від сплати судового збору не звільнений.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Така позиція висловлена Вищим адміністративним судом України в інформаційному листі № 165/11/13-12 від 18.01.2012.
Постанова Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження № 42098469 від 14.02.2014 щодо стягнення з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» на користь Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції виконавчого збору у розмірі 35,00 грн., з примусового виконання постанови № 316 від 22.08.2013 впливає на склад майна позивача, а тому вимоги про визнання її незаконною та скасування є майновими вимогами.
Вимога Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» про визнання незаконними дій посадових осіб Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції щодо прийняття рішення про відкриття виконавчого провадження № 42098469 від 14.02.2014 про стягнення з Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» на користь Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції виконавчого збору у розмірі 35,00 грн., з примусового виконання постанови № 316 від 22.08.2013 у даному випадку є немайновою вимогою.
23 жовтня 2013 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 № 590-VII
Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", із змінами та доповненнями внесеними Законом України від 19.09.2013 № 590-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Одночасно з цим, приписами ч.3 ст. 4 даного Закону встановлено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", із змінами та доповненнями внесеними Законом України від 19.09.2013 № 590-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати на січень 2014 року встановлений у сумі 1218,00 грн.
Частиною 3 статті 6 зазначеного Закону встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Позивачем, при поданні позовної заяви, не надано суду доказів сплати судового збору як за заявлені майнові вимоги, так і за заявлені немайнові вимоги.
У зв'язку з вищевикладеним суд приходить до висновку, що позовна заява Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Згідно зі статтею 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Луганськгаз» до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання дій та бездіяльності незаконними, визнання незаконною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження № 42098469 від 14.02.2014, залишити без руху.
Запропонувати позивачу у 5-ти денний строк з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання до суду оригіналів документів про сплату судового збору, за заявлені майнові та немайнові вимоги за реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код класифікації доходів (ККД) 22030001
Символ звiтностi банку 206
Назва Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)
У разі неусунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТ.В. Смішлива