Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Добрый день!

Для меня это была просто большая находка! Вторую неделю сижу здесь на интернет портале и валить отсюда не собираюсь.

Друзья супер!!! Все что вы делаете для всех нас вне всякого сомнения- необходимо!!!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про стягнення заборгованості за кредитним договором - Дарницький районний суд міста Києва - Сирбул О. Ф.

  1. РІШЕННЯ
  2. ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/12531/13-ц

провадження № 2/753/435/14

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" квітня 2014 р.Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючої судді Сирбул О.Ф.

при секретарі Семенченко Я.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_3, товариства з обмеженою відповідальністю «Інвекс Телеком» про стягнення заборгованості за кредитним договором,

встановив:

У липні 2013 року позивач Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, товариства з обмеженою відповідальністю «Інвекс Телеком» про стягнення заборгованості за кредитним договором та просив суд, стягнути солідарно з ОСОБА_3 та товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича фірма «Інвекс Телеком» на користь публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» заборгованість за кредитним договором в сумі 839 342,77 грн. та судовий збір у розмірі 3 441,00 грн.

В судовому засіданні представник позивача Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» - Маляр Максим Васильович позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідачі ОСОБА_3, товариство з обмеженою відповідальністю «Інвекс Телеком» в судове засідання не з'явилися, будучи повідомленими про день та час розгляду справи у встановленому законом порядку (а.с. 18, 49), у зв'язку з чим суд проводить заочний розгляд справи, оскільки позивач не заперечує проти такого порядку вирішення справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.

26.03.2008 року між Акціонерним комерційним банком «ТАС - Комерцбанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Сведбанк» та ОСОБА_3 був укладений кредитний договір « 2622/3038/88-028 (надалі - Договір), згідно з умовами якого Банк надав Позичальнику кредитні кошти у розмірі 150 000,00 доларів США з розрахунку 11,9 % річних за користування кредитом на строк з 26.03.2008 року по 24.03.2018 року.

25 травня 2012 року між Публічним акціонерним товариством «Сведбанк» та Публічним акціонерним товариством «Дельта Банк» було укладено договір купівлі продажу прав вимоги, відповідно до якого в порядку, обсязі та на умовах, визначених даним Договором, ПАТ «Сведбанк» передає (відступає) ПАТ «Дельта Банк» права вимоги за кредитними договорами та забезпечувальними договорами, внаслідок чого ПАТ «Дельта Банк» замінює ПАТ «Сведбанк» як кредитоДогвоору ра у зазначених зобов'язаннях, а внаслідок передачі від ПАТ «Сведбанк» до ПАТ «Дельта Банк» прав вимоги до боржників, до ПАТ «Дельта Банк» переходить (відступається) право вимоги (замість ПАТ «Сведбанк») від боржників повного, належного та реального виконання обов'язків за кредитними та забезпечувальними договорами.

Відповідно до ст.ст. 512, 513, 514, 516, 517 Цивільного кодексу України ПАТ «Дельта Банк» набув статус нового кредитора та відповідно всіх процесуальних прав та обов'язків нового кредитора.

Відповідно до ч. 1 ст. 516 Цивільного кодексу України заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно до п. 3.1. Договору, позичальник зобов'язується погасити заборгованість за кредитом, шляхом внесення коштів на позичковий рахунок щомісяця, через касуБанку згідно додатку № 1, що є невід'ємною частиною даного договору.

Згідно п. 3.2. Договору, проценти за користування Кредитом нараховуються виходячи з фактичної кількості днів користування кредитом, на суму щоденного залишку заборгованості за кредитом, починаючи з дати видачі кредиту до моменту його повернення.

Так, п. 3.10 Договору, у випадку порушення умов Кредитного договору та/або умов Іпотечного договору, вимога про виконання порушенного зобов'язання направляється Банком Позичальнику у письмовому вигляді та підлягає виконанню у повному обсязі протягом тридцяти календарних днів з моменту її надіслання Банком за адресою Позичальника, зазначеною в реквізитах Договору. Сторони досягли згоди, що датою, з якої починається відлік зазначеного вище тридцяти денного строку, вважається дата, зазначена на квитанції, яка надається Банку відділенням зв'язку при відправленні листа з повідомленням про вручення або дата, зазначена в повідомленні, яке отримане Позичальником особисто у Банку.

Відповідно до п. 3.10. Договору Банком на адресу Позичальника було направлено повідомлення про порушення основного зобов'язання з вимогою виконання порушеного зобов'язання.

Виконання Позичальником зобов'язань за кредитним договором забезпечується порукою відповідно до укладеного Договору поруки № 2622/0308/88-028-Р-1 від 26.03.2008 р. між Акціонерним комерційним банком «ТАС - Комерцбанк», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Сведбанк» та ТОВ «Виробнича фірма «Інвекс Телеком» (Поручитель), згідно з яким Поручитель поручається перед Кредитором за виконання Боржником зобов'язань за кредитним договором « 2622/0308/88-028 від 26.03.2008р.

Відповідальність Поручителя настає у випадку невиконання Боржником зобов'язань за Договором. Поручитель і Боржник несуть перед Кредитором солідарну відповідальність.

Станом на 05.07.2013 р. заборгованість складає 839 342,77 грн., з яких: сума заборгованості за кредитом - 729 832,84 грн.; сума заборгованості за відсотками 109 509,93 грн., що підтверджується розрахунком (а.с. 5).

Відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання не допускається.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобо'язання повинні виконуватись належним чином.

Згідно ч. 1 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Відповідно до ч. 2 ст. 1050 Цивільного кодексу України якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилися, та сплати процентів.

Ст. 614 Цивільного кодексу України передбачено, що особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини, якщо інше не встановлено договором або законом. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.

Як вбачається з матеріалів справи, зобов'язання не виконані з вини відповідачів, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Оскільки позов задовольняється, з відповідачів на користь позивача повинна бути стягнена сума судових витрат, судовий збір в розмірі 3 441,00 грн. (а.с. 1).

Керуючись ст.ст. 509, 525, 526, 530, 536, 625, 549-552, 1050, 1054, 1055 ЦК України, ст.ст. 15, 208, 209, 214, 215 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов Публічного акціонерного товариства «Комерційний банк «Експобанк» до ОСОБА_6, Товариства з обмеженою відповідальністю «АвтоБізнес Україна» про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича фірма «Інвекс Телеком» на користь публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» (МФО 380236, ЄДРПОУ 34047020, р/р 373980009) заборгованість за кредитним договором в сумі 839 342,77 (вісімсот тридцять дев'ять тисяч триста сорок дві) гривні 77 копійок.

Стягнути з ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича фірма «Інвекс Телеком» на користь публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» (МФО 380236, ЄДРПОУ 34047020, р/р 6499100199) судовий збір у розмірі 3 441,00 (три тисячі чотириста сорок одну) гривню 00 копійок.

За письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з моменту отримання копії заочного рішення до суду першої інстанції, заочне рішення може бути переглянуто судом, який постановив рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Строк, протягом якого розглядатиметься заява відповідача про перегляд заочного рішення, не включається до строку на апеляційне оскарження.

Суддя:

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Якщо викликають до суду за спадковою справою

Якщо Вам прийшла повістка до суду - це означає, що Вас викликають до суду за спадковою справою, - потрібно звернутися до адвоката!

Про затвердження плану першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу на 2013 рік, Кабінет Міністрів України

З метою забезпечення підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: активізувати роботу з інституціями та державами - членами ЄС стосовно підписання Угоди про асоціацію між Україною ...

транспортування та постачання теплової енергії Луганському міському комунальному підприємству "Теплокомуненерго", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

Про видачу ліцензій з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії Луганському міському комунальному підприємству "Теплокомуненерго"

Вступление в наследство

Вступление в наследство, изменение долей в наследстве, очередность наследования — эти вопросы лучше решать под руководством адвоката.





Юридическая практика:
Про усунення від права на спадкування та надання ...

Про усунення від права на спадкування та надання права на спадкування Особа може позбутися права успадковувати спадкове майно за законом, якщо довести, що дана особа відмовилась у наданні догляду ...

Про визнання права власності на половину частини ...

Про визнання права власності на половину частини спадкового будинку У юридичній практиці часто бувають такі випадки, коли в питаннях оформлення спадщини, законні спадкоємці або спадкоємці за ...

Про визнання права на спадкове майно в порядку ...

Про визнання права на спадкове майно в порядку спадкової трансмісії Якщо спадкоємець майна за заповітом помер і не встиг її прийняти, не зміг провести нотаріальне оформлення після відкриття ...


Консультации по наследству:
Послуги з оформлення спадщини за дорученням

Добрий день, шановні юристи по спадкових справах! Так вже вийшло, що я проживаю зараз в Росії, хоча народилася в Україні. ...

Розцінки на прийняття спадщини та послуги адвоката

Добрий день, консультанти сайту. Насамперед, мене цікавить вартість юридичних послуг на спадщину в Києві. Моє питання банальне ...

Розділ спадщини між спадкоємцями за заповітом

Доброго дня, адвокати та юристи сайту! Я вже користувався вашою адвокатською допомогою і Ви завжди давали мені грамотні юридичні ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca