21.03.2014 Справа № 756/2353/14-ц
№756/2353/14-ц
№4-с/756/61/14
УХВАЛА
21 березня 2014 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Шевчук А.В., перевіривши скаргу ОСОБА_1, заінтересована особа - Відділ державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві на дії державного виконавця,
встановив:
У лютому 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з даною скаргою у якій просив зупинити дії державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві щодо стягнення виконавчого збору та скасувати постанову про стягнення з боржника виконавчого збору від 30.12.2013 року, винесену головним державним виконавцем ВДВС Оболонського районного управління юстиції у м. Києві при примусовому виконанні виконавчого листа №2-3490 від 09.02.2010 року.
Відповідно до ст. 384, 385 ЦПК України, скаргу на дії державного виконавця може бути подано до суду, який видав виконавчий документ, при цьому, скарга подається до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод в разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом (в порядку ст. 73 ЦПК України за клопотанням заявника).
У поданій скарзі не зазначено коли заявник дізнався про порушення його права (з зазначенням відповідних доказів), у зв'язку із чим суд позбавлений можливості перевірити дотримання правил підсудності та строку для звернення із скаргою, передбаченого ст. 385 ЦПК України та вирішити питання про його поновлення.
Відповідно до п.3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року №14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження" такі скарги мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, тобто ст.ст. 119, 120 ЦПК України.
Відповідно до п.6 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з зазначенням доказів, що підтверджують кожну обставину.
В порушення вказаних вимог в скарзі не зазначено доказів неправомірних дій державного виконавця ВДВС Оболонського районного управління юстиції у м. Києві щодо винесення постанови від 30.12.2013 року «Про стягнення виконавчого збору», виконання боржником добровільно, у визначений термін вимог про сплату боргу та, відповідно, безпідставність оскаржуваної постанови.
За таких обставин, скаргу залишено без руху та надано скаржникові строк для усунення недоліків.
Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 24.02.2014 року для усунення цих недоліків був установлений строк до 03.03.2014 року, однак не більше п»яти днів з часу отримання скаржником ухвали.
Згідно штампів відправлення поштової кореспонденції копія ухвали надіслана скаржнику 04.03.2014 року, більше того, 13.03.2014 року отримана скаржником, про що свідчить особистий підпис останнього у повідомленні про вручення поштового відправлення.
При цьому, станом на 21.03.2014 року вимоги ухвали суду про усунення недоліків скарги не виконано.
У відповідності до ст. 121 ЦПК України, якщо скаржник відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виправить вказані недоліки, скарга вважається неподаною і повертається скаржникові.
Повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст. 121 ЦПК України,
ухвалив:
Скаргу ОСОБА_1, заінтересована особа - Відділ державної виконавчої служби Оболонського районного управління юстиції у м. Києві на дії державного виконавця - визнати неподаною та повернути скаржнику.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подання в 5-денний строк з дня отримання ухвали апеляційної скарги.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя А.В. Шевчук