Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Друзья супер!!! Все что вы делаете для всех нас вне всякого сомнения- необходимо!!!

Этот интернет портал просто обалденный. Действительно нужный и в тоже время функциональный ресурс.

С огромной благодарностью отзываемся о всех, кто принимал участие в создании сайта. Этот сайт,действительно, на данный момент - единственный в своем роде. Хорошо, что есть такие нужные интернет порталы. Этот интернет проект достаточно прост в пользовании. На нем удобно отдыхать - просто и быстро.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про скасування постанови від 01 - Київський апеляційний адміністративний суд - Беспалов О.О.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 826/6001/14 Головуючий у 1-й інстанції: Маруліна Л. О. Суддя-доповідач: Беспалов О.О.

УХВАЛА

Іменем України

11 травня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Беспалова О. О.

суддів: Грибан І. О., Губської О. А.

за участю секретаря: Тур В. В.

позивача ОСОБА_2, представника відповідача Пісного А. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 травня 2014 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Київської міської виборчої комісії про скасування постанови від 01.05.2014 р. № 1547, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва із адміністративним позовом до Київської міської виборчої комісії про скасування постанови Київської міської виборчої комісії від 01.05.2014 року № 1547 про відмову у реєстрації кандидатом в депутати в одномандатному виборчому окрузі; зобов'язання Київської міської виборчої комісії зареєструвати кандидатом в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 36 ОСОБА_2 в терміни, що не перешкоджають Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» на право балотуватись та проводити агітацію.

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 травня 2014 р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, позивач подала апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на її думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою позовні вимоги задовольнити у повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права.

Заслухавши суддю-доповідача, осіб, що з'явились, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду - без змін з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, позивачем 30.04.2014 р. о 19:40 до Київської міської виборчої комісії подано відповідно до опису наступні документи: заява на реєстрацію кандидатом в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 36 (1 аркуш); автобіографія (1 аркуш); копія паспорта (5 аркушів); фото 4х6 (4 екземпляра); квитанція про сплату грошової застави (1 аркуш); декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік (9 аркушів).

Постановою Київської міської виборчої комісії від 01 травня 2014 р. №1547 «Про відмову у реєстрації кандидатом в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі» позивачу відмовлено в реєстрації кандидатом в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 36, оскільки в автобіографії відсутні відомості про місце роботи (заняття), що є порушенням п. 5 ч. 1 ст. 38 Закону.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Пунктом 1 постанови Верховної Ради України від 25.02.2014 року №791-VII "Про призначення позачергових виборів Київського міського голови та депутатів Київської міської ради 25 травня 2014 року" призначено позачергові вибори депутатів Київської міської ради на неділю 25.05.2014 р. та постановлено провести їх у порядку, визначеному Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

При цьому, постановою Центральної виборчої комісії від 16.04.2014 року № 292 "Про новий склад Київської міської та склад районних у місті Києві виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" сформовано новий склад Київської міської виборчої комісії.

Відповідно до преамбули Закону України від 10 липня 2010 року № 2487-VI "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (із змінами і доповненнями) (далі - Закон № 2487) цей Закон визначає основні засади, організацію і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад (далі - депутати) та сільських, селищних, міських голів.

Частиною першою статті 38 Закону № 2487 встановлено, що відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата в депутати, висунутого місцевою організацією партії в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, за умови подання до комісії таких документів: заяви про реєстрацію кандидата в депутати, підписаної керівником місцевої організації партії та засвідченої печаткою місцевої організації партії або організації цієї політичної партії вищого рівня; копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії, засвідченої територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, або посвідченої нотаріально, після офіційного оголошення про початок виборчого процесу; витягу з протоколу зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидата в депутати. Витяг з протоколу повинен бути підписаний керівником місцевої організації партії та засвідчений печаткою місцевої організації партії або організації цієї політичної партії вищого рівня; заяви особи про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії та заяви про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах; автобіографії кандидата в депутати, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний телефон, відомості про наявність чи відсутність судимості; декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кожного кандидата в депутати відповідно до статті 43 цього Закону; чотири фотографії кандидата у депутати розміром 4 x 6 сантиметрів; документа про внесення грошової застави (у випадках, передбачених статтею 421 цього Закону).

Згідно з частиною третьою статті 38 Закону № 2487 відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата в депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, висунутого шляхом самовисування, за умови пред'явлення ним документа, передбаченого частиною другою статті 3 цього Закону, та отримання комісією документів, передбачених пунктами 5 - 8 частини першої цієї статті, а також особисто підписаних ним заяви про самовисування кандидатом у депутати та заяви про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах.

Частинами першою, абзацом третім частини другої, третьою статті 41 Закону № 2487 встановлено, що кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі реєструються відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 38 цього Закону.

Прийом документів здійснюється головою, заступником голови, секретарем або іншим визначеним комісією членом виборчої комісії.

Особі, яка подала до відповідної територіальної виборчої комісії зазначені у частинах першій, третій статті 38 цього Закону документи, видається довідка із зазначенням дати і часу прийняття документів та переліку прийнятих документів.

Судом першої інстанції було встановлено, що відповідно до опису документів від 30 квітня 2014 року членом комісії о 19:40 у позивача прийнято документи, згідно з переліком, присвоєно реєстраційний номер 1331, що не заперечується сторонами.

Пунктом 2 частини першої статті 44 Закону № 2487 встановлено, що територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови в разі відсутності передбачених цим Законом документів.

Згідно з частиною другою зазначеної статті рішення про відмову в реєстрації кандидата повинно містити вичерпні підстави відмови. Копія цього рішення видається особі, яка відповідно до частини четвертої статті 40, частини другої статті 41, частини другої статті 42 подавала документи для реєстрації кандидата (кандидатів) в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, або кандидату особисто у строки, визначені частиною дев'ятою статті 40, частиною четвертою статті 41, частиною четвертою статті 42 цього Закону.

При винесенні постанови від 01.05.2014 р. № 1547 відповідач аргументував відмову у реєстрації кандидатом позивача відсутністю в автобіографії відомостей про місце роботи (заняття).

В апеляційній скарзі позивач акцентувала увагу на тому, що при заповненні нею автобіографії було ненавмисно зроблено неточність: замість «працюю» позивач вказала «працювала».

Так в автобіографії зазначено, що у 2011 р. - 2013 р. позивач працювала асистентом режисера в парку історії та культури Київської Русі «Парк Київська Русь», працювала режисером у власному аматорському театрі, у 2013 році позивач вступила до Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого на спеціальність «театрознавство» та працювала режисером у власному аматорському театрі (а. с. 18).

Відомості про місце роботи чи наявність статусу тимчасово безробітної на час заповнення автобіографії - відсутні.

Вирішуючи питання про те, чи мали місце неточності зазначення відомостей в автобіографії, колегія суддів приймає до уваги декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік, де в графі 3 «Посада» зазначено: «Тимчасово не працюю» (а. с. 27 - 35).

Зважаючи на те, що в апеляційній скарзі апелянт не спростовує викладені у вказаній декларації відомості, колегія суддів приходить до висновку, що в декларацію позивачем власноручно внесено відомості про те, що в 2013 році вона не працювала та не отримувала жодного доходу за трудову діяльність, що було підтверджено нею в суді апеляційної інстанції.

З огляду на вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо того, що в даному випадку мова йде не про допущення позивачем помилки або неточності, а про незазначення позивачем необхідних відомостей щодо місця роботи (заняття), визначених пунктом 5 частини першої ст. 38 Закону № 2487.

Підсумовуючи вищезазначене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова від 01.05.2014 р. № 1547 винесена відповідачем в межах діючого законодавства з огляду на наявність підстав для відмови у реєстрації кандидатом в депутати в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі № 36 ОСОБА_2, а тому скасуванню не підлягає.

З огляду на це, не підлягають задоволенню і позовні вимоги в частині зобов'язального характеру відносно відповідача про реєстрацію позивача кандидатом в депутати.

Доводи апеляційної скарги не спростовують позицію суду першої інстанції та апеляційним судом відхиляються.

Згідно статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Підсумовуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив оскаржуване рішення відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права, а тому підстави для його скасування або зміни відсутні.

Керуючись ст.ст. 172, 177, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 травня 2014 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Київської міської виборчої комісії про скасування постанови від 01.05.2014 р. № 1547, зобов'язання вчинити дії залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 травня 2014 р. залишити без змін.

Стягнути на користь Державного бюджету України з ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 36 грн. 54 коп. (тридцять шість гривень 54 коп.).

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя О. О. БеспаловСуддя І. О. ГрибанСуддя О. А. Губська

Головуючий суддя Беспалов О.О.

Судді: Грибан І.О.

Губська О.А.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Персонажа Ш.Холмса через суд потребовали признать общественным достоянием

Снять ограничения авторского права с персонажей Шерлока Холмса и доктора Уотсона потребовал через суд американский адвокат и писатель Лесли Клингер (Leslie Klinger). Подробности конфликта между ...

Украина сможет говорить о сотрудничестве с НАТО только после отмены внеблокового статуса, - А.Расмуссен

Украина может поднять вопрос о сотрудничестве с НАТО только после проведения парламентских выборов и в случае, если новый состав парламента одобрит законопроект об отмене внеблокового статуса ...

Стартует ІІI Стипендиальный конкурс Лиги студентов АЮУ

Стартует ІІI Стипендиальный конкурс Лиги студентов АЮУ при поддержке юридической фирмы «Лавринович и Партнеры».

Про призначення В. Побережного Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Албанія, Президент України

Указ  Президента України Призначити ПОБЕРЕЖНОГО Володимира Іоновича Надзвичайним і Повноважним Послом України в Республіці Албанія. Президент України м. Київ 28 грудня 2012 року № 762/2012





Юридическая практика:
Про встановлення додаткового строку для прийняття ...

Про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини У юридичній практиці юристів по спадковим справам часто зустрічаються справи пов'язані із оформлення спадщини, в яких спадкоємці ...

Про визнання права власності на спадкове майно ...

Про визнання права власності на спадкове майно за законом Громадянка звернулася до юриста по спадковим справам з метою отримати допомогу у вирішенні питання про визнання права власності ...

Про стягнення витрат на поховання

Про стягнення витрат на поховання До юристів по спадковим справам звернулася громадянка за допомогою у справі про стягнення витрат на поховання через суд


Консультации по наследству:
Відновлюємо термін вступу в спадщину

Добрий день, консультанти. Мені дуже потрібна допомога адвоката у спадкових питаннях. Справа в тому, що звертаюся до Вас не ...

Оскарження і вступ у права спадкування через суд

Здрастуйте. Звертаюся до Вас не в перший раз, спасибі, допомогли з питанням про бездіяльність нотаріуса та прийняття спадщини ...

Розділ спадкової нерухомості після смерті

Добрий день, шановні юристи по спадкових спорах! У мене виникла ситуація, з якою просто своїми знаннями, незважаючи на те, ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca