пр. № 2/759/3444/14
ун. № 759/7658/14-ц
УХВАЛА
14 травня 2014 року суддя Святошинського районного суду м.Києва Чала А.П., розглянувши в м.Києві матеріали позовної заяви
ОСОБА_1
до ОСОБА_2
про розірвання шлюбу та визнання права спільної сумісної власності, -
В с т а н о в и в :
До суду надійшла дана позовна заява ОСОБА_1, яка не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України.
Так, позовна заява містить три позовні вимоги: 1) про розірвання шлюбу - позовна вимога немайнового характеру, 2) про визнання права спільної сумісної власності на ? частину квартири АДРЕСА_1, 3) про визнання частки спільної сумісної власності у розмірі ? частини квартири АДРЕСА_1 - позовні вимоги майнового характеру.
В порушення частини 5 ст.119 ЦПК України, до позовної заяви не додано доказів про сплату судового збору за позовну вимогу немайнового характеру і за позовні вимоги майнового характеру, який повинен складати 1% від ціни позову.
При цьому, докази про звільнення позивача від сплати судового збору суду не надані.
Ціна позову, в порушення пункту 4) частини 2 ст.119 ЦПК України ОСОБА_1 в позові не зазначена.
Крім цього, позивачем об*єднані в одне провадження позовні вимоги, які мають різну правову природу: розірвання шлюбу і поділ майна подружжя, що фактично ускладнює їх сумісний розгляд та не є доцільним поєднання їх в одному провадженні.
Згідно частини 4 ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Як вбачається зі змісту позову, ОСОБА_1 бажає поділити спільно нажите ним і відповідачкою як подружжя майно, але позовні вимоги сформульовані ним не у відповідності до способів захисту цивільних прав та інтересів судом, визначених в частині 2 ст.16 ЦК України, а саме: позивач в позовній вимозі 2) просить визнати право спільної сумісної власності на ? частину квартири АДРЕСА_1, а у позовній вимозі 3) цю ж частину спірної квартири просить визнати як частку спільної сумісної власності за ним.
Приймаючи до уваги вищенаведене,
Керуючись ст.ст. 29, 119, 121, 209, 210 ЦПК України, суддя, -
У х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визнання права спільної сумісної власності - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк в п*ять днів з дня отримання копії даної ухвали суду для виправлення вказаних у мотивувальній частині ухвали суду недоліків позовної заяви, а саме: подати до суду позовну заяву, яка відповідає вимогам ст.119 ЦПК України, містить позовні вимоги про розірвання шлюбу або про поділ спільного майна подружжя, відповідно до змісту і суті позовних вимог оплачену судовим збором або із доданням доказів про звільнення позивача від сплати судового збору, а також із формулюванням позовних вимог відповідно до цивільних способів захисту прав та інтересів судом.
Копію ухвали направити ОСОБА_1 для виконання.
У разі не виконання в указаний термін ухвали суду, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: