Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Огромное количество полезной информации. Большое спасибо. Очень благодарны! Ребята - просто молодцы.

Влюблена в ваш сайт по уши!!! Какие же Вы просто молодцы!!! Желаю материального благополучия и творческих успехов!

Ваш сайт - супер так много чего тут интересного и необходимого. Желаю так держать и всего самого... наилучшего во всем.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2014 року у справі за адміністративн - Київський апеляційний адміністративний суд - Ганечко О.М.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: №875/243/14 Суддя - доповідач: Ганечко О.М.

УХВАЛА

Іменем України

27 жовтня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Ганечко О.М.

суддів Коротких А.Ю.

Хрімлі О.Г.

при секретарі Біднячук Ю.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві заяву ОСОБА_2 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності протиправною, скасування постанови та зобов'язання вчинити дію, -

ВСТАНОВИВ:

26 жовтня 2014 року позивач звернувся до суду з заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2014 року, якою ОСОБА_2 у задоволені позовних вимог до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності протиправною, скасування Постанови № 1334 від 29.09.2014 року в частині відмови позивачу у реєстрації в кандидати у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 171 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014року та зобов'язання вчинити дію - відмовлено.

Рішення набрало законної сили на підставі ухвали Вищого адміністративного суду України від 08.10.2014 р., якою постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 05.10.2014 року залишено без змін.

Обґрунтовуючи заяву про перегляд рішення за нововиявленими обставинами, позивач посилається на судові рішення Вищого адміністративного суду України та рішення Європейського суду з прав людини, які вважає окремою підставою для перегляду постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 05.10.2014 року, також зазначає, що його заява про виправлення помилок в заяві про самовисування була направлена позивачем електронною поштою на офіційну поштову скриньку комісії, про що представником відповідача не було повідомлено суд. Вищевказану заяву позивача, Центральна виборча комісія, залишила без розгляду. А тому, позивач зазначає, що ці обставини є істотними та впливають на рішення суду.

В судовому засіданні представник заявника підтримав заяву в повному обсязі, з підстав, що викладені у ній.

Представник відповідача заперечував проти задоволення заяви, посилаючись на її безпідставність та необґрунтованість.

Вирішуючи питання про наявність підстав для задоволення заяви, колегія суддів зазначає наступне.

Судом встановлено, що в мотивувальній частині постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2014 року у справі № 875/243/14 зазначено, що підставою для прийняття спірної постанови про відмову в реєстрації кандидата ОСОБА_2 у народні депутати України стало те, що, на порушення вимог п.1 ч.2 ст. 55 Закону України "Про вибори народних депутатів", заява позивача про самовисування не містить зобов'язання у разі обрання його депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України, або зазначення, що така діяльність ним не здійснюється.

Дослідивши заяву ОСОБА_2 від 24.09.2014 р. до ЦВК, колегія суддів у справі № 875/243/14 прийшла до висновку, що вона не відповідає вимогам п.1 ч. 2 ст. 55 Закону № 4061-VI, зокрема, заява про самовисування не містить зобов'язання у разі обрання його депутатом припинити діяльність, яка відповідно до Конституції України та законів України несумісна з мандатом народного депутата України, або зазначення, що така діяльність ним не здійснюється.

Встановлення даного факту стало підставою для відмови ОСОБА_2 у задоволенні позовних вимог.

Не погоджуючись з вказаними доводами заявник в своїй заяві про перегляд постанови за нововиявленим обставинами посилається на той факт, що він, у строк встановлений вимогами чинного законодавства, направив електронною поштою на офіційну поштову скриньку комісії, виправлену заяву про самовисування, яку було залишено без розгляду. Тобто позивачем було внесено уточнення у свою заяву, яку відповідачем не було розглянуто. Про ці обставини представник відповідача не повідомив суд. А тому, вважає, що це є істотною обставиною та має вплив на вирішення справи.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає доводи заявника необґрунтованими, виходячи з наступного.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 245 КАС України, постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв'язку з нововиявленими обставинами. Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.

Так, "істотність" обставини означає, що, якби суд міг урахувати її при вирішенні справи, то це тією чи іншою мірою вплинуло б на результат вирішення справи.

Ознаку "не були і не могли бути відомі особі" слід розглядати як сукупність цих двох необхідних умов, тобто, для визнання обставини нововиявленою недостатньо, щоб особа просто не знала про наявність певної істотної обставини, а потрібно, щоб вона і не могла знати про неї. В разі, якщо вона все ж таки могла знати про певну обставину, то у суду відсутні підстави для перегляду судового рішення, визначені п. 1 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отже, як нововиявлені можуть розглядатися обставини, що обґрунтовують вимоги або заперечення сторін, що мають істотне значення для правильного вирішення справи, які існували на час постановлення рішення, ухвали, постанови, але про них не знали і не могли знати заявник і суд.

Враховуючи викладене вище, колегія суддів приходить до висновку, що позивачем не доведено суду наявність нововиявлених обставин, оскільки обставини, що покладені в основу доводів позивача мали місце після прийняття оскаржуваного рішення Центральної виборчої комісії, а тому не є підставами для перегляду рішення суду та не передбачені переліком, який є вичерпним (ч. 2 ст. 245 КАС України).

Що стосується посилань позивача та той факт, що суду не біли повідомлені обставини щодо того, що позивач, одразу після того, як дізнався про прийняття оскаржуваного рішення, направив відповідачу електронною поштою уточнення заяви про само висування, а також, що Центральною виборчою комісією безпідставно залишено його уточнену заяву про самовисування без розгляду, то колегія суддів зазначає, що вказані дії та рішення мали місце після винесення оскаржуваної постанови відповідача та не можуть вплинути на її зміст.

З огляду на вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про перегляд рішення суду за нововиявленими обставинами, оскільки обставини, зазначені позивачем в поданій заяві, не є нововиявленими в розумінні ст. 245 КАС України, а тому заяву про перегляд постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2014 року за нововиявленими обставинами слід залишити без задоволення.

Керуючись ст. ст. 160, 165, 172, 177, 179, 245, 252 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про визнання бездіяльності протиправною, скасування Постанови № 1334 від 29.09.2014 року в частині відмови позивачу у реєстрації в кандидати у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 171 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014року та зобов'язання вчинити дію залишити без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України у дводенний строк з дня її проголошення.

Головуючий суддя Ганечко О.М.

Судді Коротких А.Ю.

Хрімлі О.Г.

Головуючий суддя Ганечко О.М.

Судді: Коротких А. Ю.

Хрімлі О.Г.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Уряд забезпечить стабільні ціни на овочі

Премєр-міністр України Микола Азаров запевняє, що ціни на овочі в Україні залишатимуться стабільними аж до нового врожаю 2013 року.

Про затвердження Зміни до Плану діяльності Національної комісії, з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про затвердження Зміни до Плану діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, з підготовки проектів регуляторних актів на 2013 рік

Про затвердження Правил видачі Сертифікатів придатності щодо шуму на місцевості цивільних повітряних суден України, Міністерство інфраструктури України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 серпня 2012 р. за № 1306/21618 Про затвердження Правил видачі Сертифікатів придатності щодо шуму на місцевості цивільних повітряних суден України

Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості на період до 2020 року, Кабінет Міністрів України

Про схвалення Концепції Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості на період до 2020 року 1. Схвалити Концепцію Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості на період до 2020 року, що додається.





Юридическая практика:
Про поділ спадкового майна

Про поділ спадкового майна Юристами було складено судовий позов в якому від суду вимагалося прийняти рішення про визнання права власності на частину ...

Про усунення від права на спадкування

Про усунення від права на спадкування Нещодавно до юристів по питанням спадщини звернулася громадянка, яка бажає усунути від права на спадкування свою сестру

Про визнання права власності на половину частини ...

Про визнання права власності на половину частини спадкового будинку У юридичній практиці часто бувають такі випадки, коли в питаннях оформлення спадщини, законні спадкоємці або спадкоємці за ...


Консультации по наследству:
Успадкування майна за спадкової трансмісії

Добрий день! У мене не так давно померла бабуся, яка мала квартиру у власності. Заповіти вона залишити не встигла, адже дуже ...

Допоможемо отримати спадок, який належить за Законом

Привіт усім! У мене дуже серйозне питання про спадкування майна, а саме житла від бабусі. Справа в тому, що недавно у мене ...

Як усунути від спадщини неугодного спадкоємця

Будь ласка, вирішіть мою проблему в усуненні від спадкування недостойного спадкоємця. Такими справами не всі кваліфіковані ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca