Справа №1-кп/760/528/14р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2014 року Солом'янський районний суд м. Києва
у складі: головуючого - судді Зелінської М.Б.
при секретарі Дановій Д.В.
за участю прокурора Прокоф'єва Н.О.
за участі обвинуваченого ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження, зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №1201410012000644 від 08.04.2014 року за фактом вчинення
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Києва, з неповною середньою освітою, неодруженого, не працюючого, має на утриманні дитину ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого: 03.12.2002 року Деснянським районним судом м. Києва за ч.5 ст.185, ч.2 ст. 309, ч.1 ст. 317, ст.21 КК України, із застосуванням ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі; 08.07.2003 року Подільським районним судом м. Києва за ч.2 ст.186, ст. 304 КК України, із застосуванням ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі; 03.02.2009 року звільнений з Краснолучської виправної колонії Луганської області по відбуттю строку покарання,
кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 309 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 будучи раніше неодноразово засудженим, а саме: 03.12.2002 року Деснянським районним судом м. Києва за ч.5 ст.185, ч.2 ст. 309, ч.1 ст. 317, ст.21 КК України, із застосуванням ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі; 08.07.2003 року Подільським районним судом м. Києва за ч.2 ст.186, ст. 304 КК України, із застосуванням ст. 70 КК України до 5 років позбавлення волі; 03.02.2009 року звільнений з Краснолучської виправної колонії Луганської області по відбуттю строку покарання, належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення та перевиховання не став та, маючи не зняту та не погашену в установленому законом порядку судимість, вчинив повторно умисний злочин за наступних обставин.
Так, 07.04.2014 року приблизно о 19:30 год., ОСОБА_1, знаходячись неподалік Південного залізничного вокзалу м. Києва, який знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Георгія Кирпи, у невстановленому досудовим слідством місці знайшов та підібрав скляну пляшечку з надписом «Перекис водню», в якій знаходився рідина коричневого кольору, а саме :наркотичний засіб - опій ацетильований, тим самим діючи повторно умисно незаконно придбав його для особистого вживання без мети збуту. Після чого, ОСОБА_1, вказану пляшечку з наркотичним засобом помістив до правої кишені куртки, в яку був одягнений, де став незаконно зберігати наркотичний засіб при собі без мети збуту.
В подальшому ОСОБА_1, діючи повторно, незаконно зберігаючи вказаний наркотичний засіб при собі, переніс до станції метро «Вокзальна» КП «Київський метрополітен» в м. Києві, де у вестибюлі приблизно о 20:00 год. 07.04.2014 року був запрошений працівником міліції до службового приміщення розташованого на вказаній станції метро, де в присутності двох понятих, під час проведення поверхневого огляду одягу та речей ОСОБА_1 було виявлено та вилучено з правої кишені куртки, в яку ОСОБА_1 був одягнений, пляшечку в якій знаходилась рідина коричневого кольору, а саме наркотичний засіб опій ацетильований, який ОСОБА_1 незаконно придбав та зберігав за вищевикладених обставин для особистого вживання без мети збуту.
Згідно висновку .експерта № 66 їх від 11.04.2014 року вилучена у гр. ОСОБА_1 і подана на експертизу рідина коричневого кольору, є особливо небезпечний наркотичний засіб опій ацетильований. Маса опію ацетильованого, у перерахунку на суху речовину у рідині становить 0,759 г.
Опій ацетильований, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 770 "Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", "Список № 1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено" в "Таблиці 1, є особливо небезпечним наркотичним засобом.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями вчинив повторно незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту, тобто вчинив злочин передбачений ч. 2 ст. 309 КК України.
Допитаний у судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 свою вину в пред'явленому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю і показав, що дійсно 07.04.2014 року приблизно о 19:30 год. він знаходився неподалік Південного залізничного вокзалу м. Києва, за адресою м. Київ, вул.Георгія Кирпи, де знайшов пляшечку з надписом «Перекис водню», в якій знаходилась речовина коричневого кольору, а саме наркотик опій ацетильований. Знайдену пляшечку він вирішив залишити собі для подальшого особистого вживання, та поклав її до кишені своєї куртки, після чого направився до ст. метро «Вокзальна». Цього ж дня, приблизно о 20:00 год. у вестибюлі ст. метро «Вокзальна», він був затриманий працівниками міліції, які під час його поверхневого огляду виявили та вилучили пляшечку з наркотиком - опієм ацетильованим, яку він зберігав для власного вживання.
В скоєному щиро кається.
На підставі ч.3 ст. 349 КПК України суд при визначенні обсягу доказів, що підлягають дослідженню стосовно тих обставин, які ніким не оспорюються, і немає сумнівів у добровільності їх позиції, обмежився допитом обвинуваченого.
Таким чином, ОСОБА_1 своїми умисними діями які виразились у незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту, вчиненого повторно, винний у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України.
Обставиною, що пом'якшує покарання обвинуваченого, в силу ст. 66 КК України, суд визнає щире каяття.
Обставиною, що обтяжує покарання обвинуваченого, в силу ст. 67 КК України, суд визнає рецидив злочинів.
При призначенні виду та міри покарання обвинуваченому суд враховує ,його вік, стан здоров'я, сімейний та матеріальний стан, його особу, раніше неодноразово судимого за аналогічні злочини, на обліку у лікаря нарколога та лікаря психіатра не перебуває, має на утриманні малолітню дитину ІНФОРМАЦІЯ_4, конкретні обставини скоєного ним злочину та його відношення до цього, щире каяття, а також ту обставину, що вчинене ним кримінальне правопорушення, згідно із ст. 12 КК України відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості і вважає, що його виправлення не можливе без ізоляції від суспільства і він заслуговує на покарання у вигляді позбавлення волі.
Разом з тим, суд дійшов до висновку про можливість виправлення обвинуваченого ОСОБА_1 без відбування покарання, а тому на підставі ст. 75 КК України вважає за можливе звільнити його від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки згідно ст. 76 КК України і таке покарання є необхідне й достатнє для його виправлення та попередження нових злочинів.
Судові витрати по справі підлягають стягненню з обвинуваченого ОСОБА_1
Долю речових доказів визначити відповідно до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 370, 374 КПК України суд, -
З А С У Д И В:
Визнати винним ОСОБА_1 за ч.2 ст.309 КК України і призначити йому покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового злочину.
Відповідно до ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи, періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави витрати за проведення судово-хімічної експертизи в розмірі 196 грн. 56 коп.
Речовий доказ по справі, а саме : пляшечку темно-коричневого кольору, в якій містилась рідина коричневого кольору, яка містить наркотичний засіб - опій ацетильований - 0,759 г., що зберігається в камері речових доказів ЛУ в метрополітені - знищити.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом 30-ти днів з дня його проголошення.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя: