Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Этот интернет проект отличный! Пользовался очень часто. Этот интернет портал ждет хорошее будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими работами чаще!

Довольно оригинальный, актуальный и абсолютно не похожий на другие интернет сайт! Хочется отблагодарить вас финансово. Как это можно сделать?

Чувствуется неподдельная забота о ближних. Благодаря интересному порталу, наконец, надумался купить отдельную линию.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Куди везе борговий ескалатор?

    Куди везе борговий ескалатор?

    Судове рішення може зупинити Київський метрополітен

    Понад 67 мільйонів гривень на користь російського закритого акціонерного товариства «Ескалатор» має сплатити Київський метрополітен. Про це його на початку лютого 2013 року повідомила Державна виконавча служба України, надіславши постанову про примусове виконання рішення Господарського суду Києва. У разі сплати такої суми метрополітенівці залишаться на кілька місяців без зарплат.

    Усьому виною безгрошів’я

    Ще 1998 року, коли будувалася станція «Дорогожичі», а грошей, як завжди, не вистачало, тодішній голова КМДА придумав вихід із ситуації. Аби придбати 8 ескалаторів загальною вартістю 12,645 мільйона доларів США, він надав російському виробникові обладнання ЗАТ «Ескалатор» гарантійний лист, у якому пообіцяв розплатитися за придбаний товар коштами міського бюджету. Щоправда, не одразу, а до квітня 2000 року.

    У свою чергу, КП «Київський метрополітен» підписав зі спільним підприємством ТОВ «Спарта» договір-доручення, за яким останнє зобов’язувалося укласти зовнішньоекономічний контракт з російським виробником комплектуючих вузлів ескалаторів ЗАТ «Ескалатор». «Спарта» мала отримати замовлене обладнання, транспортувати його із Санкт-Петербурга в Україну, передати Київському метрополітену та, здійснивши конвертацію валют, розплатитися із виробником.

    Домовленості почали виконувати, проте з одним «але»: заборгованість погашали частинами і з порушенням термінів.

    Справа дійшла до суду. У жовтні 2009 року Господарський суд Києва постановив стягнути з КП «Київський метрополітен» на користь ЗАТ «Ескалатор» решту основного боргу та 3% річних за поставлене і введене в експлуатацію ескалаторне устаткування. На тоді це було 5,334 мільйона доларів (42,622 мільйона гривень). Із присудженої суми метрополітен погасив 4 мільйони доларів.

    Однак у вересні 2012 року ЗАТ «Ескалатор» знову звернулося до суду із позовом про стягнення з метрополітену інфляційних витрат і 3% річних, що набігли за роки недооплати замовлення. Ігноруючи те, що строк позовної давності скінчився, а розрахунки суми відшкодування зроблені позивачем на основі недійсних довідок, Господарський суд Києва виніс рішення про примусове стягнення з рахунка КП «Київський метрополітен» на користь ЗАТ «Ескалатор» 67,5 мільйона гривень.

    Виконання рішення суду може призвести до технічного занепаду метрополітену. Фото Володимира ЗAЇКИ

    Сподівання лише на прокуратуру

    І хоч позов було задоволено лише частково, ця звістка шокувала не тільки метрополітенівців, чиє підприємство має стратегічне значення для безпеки столиці, а й зацікавила прокуратуру Києва. В апеляційній скарзі останньої йдеться про те, що «рішення Господарського суду в частині задоволених позовних вимог про стягнення на користь позивача 3% річних та інфляційних витрат є незаконним і необ∂рунтованим через неповне з’ясування обставин, що мають значення для справи, та неправильне застосування судом норм матеріального права, а також порушення норм процесуального права».

    Крім того, знайшлася ціла низка юридичних нюансів щодо оформлення та подання документів, які позивач спрямував до суду.

    Оскільки в Законі «Про прокуратуру» є стаття, у якій сказано, що підставою для представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави, то прокуратура Києва й подала апеляційну скаргу про перегляд рішення за нововиявленими обставинами. Вона має повне право повідомити суд і взяти участь у розгляді справи, порушеної за позовом інших осіб.

    Своє втручання у справу прокуратура пояснила так: за вказаних обставин стягнення з комунального підприємства «Київський метрополітен» значної суми коштів на понад 60 мільйонів гривень та відповідно сплати судового збору на апеляційне оскарження свідчить про необхідність вжиття прокуратурою Києва заходів представницького характеру. Адже йдеться про нанесення збитків місцевому бюджету (фінансування відповідача здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, розпорядником якого є Київська міська рада).

    Тож прокуратура просить скасувати рішення Господарського суду Києва від 17.12.2012 року і прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позову ЗАТ «Ескалатор». Нині ж справа у підвішеному стані. Однак у Київському метрополітені занепокоєні можливими наслідками її розгляду, оскільки присуджена сума рівноцінна піврічним витратам метрополітену на закупівлю вкрай необхідного устаткування (матеріалів для ремонту вагонів, ескалаторів, колій, споруд). Якщо спрямувати ці гроші на виконання рішення господарського суду, то це означає приректи столичний метрополітен на технічний занепад та поставити під загрозу безпеку багатомільйонної армії пасажирів. Оскільки саме підприємство збиткове (днями свої фінансові претензії до підземки пред’явили енергетики), грошей взяти ніде. Хіба лише експропріювати двомісячну зарплату всіх працівників метрополітену?!

    ТОЧКА ЗОРУ

    Олександр КЛЮС, депутат Київради:

    — Останнім часом міська влада більше переймається будівництвом метро. Зокрема станцією «Теремки», де два останні місяці роботи майже не фінансували. Виникли борги навіть із зарплати. Попри те, що у програмі соціально-економічного розвитку було закладено 300 мільйонів гривень на продовження будівництва метро від «Виставкового центру» до «Теремків» та ще 38 мільйонів на погашення заборгованості за попередньо виконані роботи, грошей не вистачає. Навіть із тими 268 мільйонами гривень субвенцій, які Кабмін планує виділити місту на виконання функцій столиці, коштів бракує, щоб профінансувати в повному обсязі введення в експлуатацію станції «Теремки».

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2009 р. № 4, Кабінет Міністрів України

    Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2009 р. № 4 Кабінет Міністрів України постановляє: Внести у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2009 р. № 4( 4-2009-п ) "Про утворення Міжгалузевої ради з питань розвитку інформаційного суспільства" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 3, ст. 77; 2011 р., № 58, ст. 2326; 2012 р., № 22, ст. 849) такі зміни:

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 28.12.2012 № 1846, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 28.12.2012 № 1846 Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 ( 1059/2011 ) "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики", постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 № 922( 922-2000-п ) "Про затвердження Статуту державного підприємства "Енергоринок" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

    Про внесення змін до Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, Міністерство юстиції України

    Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 серпня 2012 р. за № 1442/21754 Про внесення змін до Положення про тимчасові міжвідомчі спеціальні комісії з питань проведення інвентаризації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

    На Миколаївщині водій перевозив більше трьох центнерів риби для… особистого вживання

    У ДАІ нагадують: в обов'язки інспекторів ДПС входить не тільки забезпечення безпеки дорожнього руху, але й виявлення злочинів, правопорушень, пов'язаних з використанням автотранспорту.





    Юридическая практика:
    Про визнання права власності на 1,8 частку спадкового ...

    Про визнання права власності на 1,8 частку спадкового майна Тільки в суді виноситься рішення про розділ спадкового майна або рішення про визнання прав власності на таке майно

    Про визнання права власності на половину частини ...

    Про визнання права власності на половину частини спадкового будинку У юридичній практиці часто бувають такі випадки, коли в питаннях оформлення спадщини, законні спадкоємці або спадкоємці за ...

    Про усунення від права на спадкування

    Про усунення від права на спадкування У житті бувають такі ситуації, коли при розподілі спадщини, на її частину бажають претендувати ті спадкоємці, які хочуть ...


    Консультации по наследству:
    Як оформити квартиру після вступу в спадщину

    Тільки недавно до Вас зверталася за порадою і Ви мені дуже допомогли, залишила свій позитивний відгук на форумі, тепер склалася ...

    Вирішуємо проблеми зі спадщиною

    Поясніть, будь ласка, як проходить успадкування квартири після смерті за заповітом? У квартирі живуть мої батьки, вони там ...

    Допомога в оформленні заповіту на родича

    За допомогою вашого сервісу багато моїх знайомих вирішили всі свої виникаючі проблеми, пов'язані зі спадковим правом. Допоможіть ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca