СВЯТО
СВЯТО
16 — 17 березня 2013 року Національний музей народної архітектури та побуту України запрошує киян та гостей міста на свято Масниці
Весняний цикл традиційних свят українців розпочинає Масляна. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних звичаїв та обрядів. Масниця — це перехід від Зими до Весни. Наші предки вірили: рядженими, піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та закликати Весну, а до того ж посвяткувати та позабавлятися востаннє перед Великим Постом.
У народі Масниця має такі назви: Масляна, Сирниця, Колодій, Туриця. За християнським календарем Масниця — це останній тиждень перед Великим Постом. В ці дні споживали в основному молочні продукти, вареники з сиром та млинці. Вареник у формі Місяця, а млинець, подібний до Сонця і Зірки — це вічні символи, якім поклоняється людина. Споживаючи вареники та млинці, сучасна людина робить це за давньою народною традицією.
На протязі сиропусного тижня відбувається обряд Колодки або Колодія: від народження і до похорону. Такий розподіл колодкування сприймався як жарт і приводив до веселощів.
Відвідувачі музею зможуть побачити максимально відтворений давній обряд Колодія. Обряд Колодки буде відбуватись на експозиції «Середня Наддніпрянщина» з 12:30.
На Співочому полі з 13:00 починаються виступи фольклорних колективів з областей України, які виконають святкові пісні та обряди.
17 березня з 10.30 на Співочому полі виступить спеціальний гість — інтернаціональний колектив Persona Grata .
Розважальна частина з 13:30 до 16:00
Гостей музею на Співочому полі чекають різноманітні народні забави: змагання на колоді, катання на конях, перетягування канату, «збивання Зими», міряння силою, якщо буде сніг — катання на санях та ослоні, сніжна фортеця зі сніжками та інші конкурси.
Народні майстри з усієї України запропонують гостям свої кращі вироби декоративно-ужиткового мистецтва.
Завершить Свято спалення «Кострубатого діда». Це знак початку весняного оновлення.
ЗАПРОШУЄМО на свято в українському національному вбранні!