Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Всем большое спасибо. Ваш сайт,без всякого сомнения, сейчас - неповторимый в своем роде. Здорово, что есть такие так необходимые всем интернет порталы. Портал весьма многофункционален в использовании. На нем полезно проводить отдых - просто, удобно,быстро.

Этот ресурс просто супер так много чего здесь любопытного и нужного. Желаю держаться так же высоко и дальше и всего самого... наилучшего во всем.

Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы умнички!!! Очень хочется пожелать Вам творческих успехов, динамичного развития и материального благополучия!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Ольга ЯРОШЕНКО: «Бездіяльність на уроці найбільше стомлює учня»

    Ольга ЯРОШЕНКО: «Бездіяльність на уроці найбільше стомлює учня»П. Драгоманова Ольга ЯРОШЕНКО

    Тираж книжок науковця Ольги Ярошенко перевищив два мільйони примірників. Вона пише підручники і посібники з хімії, за якими навчалися, навчаються і навчатимуться мільйони школярів, студентів, педагогів. Аудиторія розширюватиметься, оскільки до друку готуються нові роботи. Її знають і поважають не лише колеги-хіміки. Немає такої школи, де б не мріяли, аби відкритий урок провела Ярошенко-методист. Тож одна людина поєднала два таланти: акумулювати та збагачувати знання з хімії і вміння дохідливо передавати їх іншим.

    Вона один з небагатьох педагогів вищої школи, яка не пориває зв’язку зі школою середньою. Інакше, переконана, не можна навчати майбутнього вчителя. Також власним прикладом вчить майбутніх педагогів не змушувати дітей до навчання, а пробуджувати в них бажання здобувати знання. Як? Про це, на прохання «УК», розповідає професор Ольга ЯРОШЕНКО.

    Ольго Григорівно, багато випускників педуніверситетів прагнуть потрапити в аспірантуру лише для того, щоб не працювати в школі. Ви вступили до аспірантури, маючи одинадцять років практичного стажу. Але із школою так і не порвали. Чим приваблює члена-кореспондента академії шкільний клас?

    — Педагогіка — стан душі, а не лише професія. Щоб готувати шкільного вчителя, треба знати, що його чекає в школі. Тому й не пориваю з нею зв’язків. Так склалося, що пишу підручники. Скажіть: як можна щось пропонувати дітям і вчителям-практикам, не знаючи специфіки аудиторії, для якої працюєш?

    — Тим часом побутує думка, що рівень підготовки випускників і шкіл, і вищих навчальних закладів падає. Як вважаєте?

    — Не можна міряти всіх під один гребінь. Усе дуже індивідуально. Тому спершу треба, мабуть, говорити про падіння мотивації навчання. Випускник педагогічного вишу не хоче йти в школу, бо на зарплату вчителя не прожити. Школярі бачать, що нині бал правлять не знання, а вміння прилаштовуватись і підлаштовуватись. Тому педагогам дуже складно працювати. Фактично вони залишилися наодинці з проблемою не лише передачі дітям знань, а й виховання моральності й порядності. Нині суспільну роль педагога у творенні громадянина завтрашнього дня важко переоцінити.

    — Не секрет, що через переорієнтацію суспільних цінностей значно впав інтерес школярів до природничих наук. І хоч як це дивно звучить в наш час, людей треба переконувати, що без, приміром, хімії немає майбутнього. Що робите для цього?

    — У XXI столітті — столітті глобалізації суспільства, розквіту науково-технічного прогресу, проникнення хімії у глибини будови речовини, відкриття нанотехнологій — зміцнилися позиції хімічних знань і відповідно актуалізувалася роль середньої хімічної освіти. Під впливом цих змін на зламі тисячоліть сучасна хімічна освіта відійшла від уніфікації змісту на користь профільного навчання, від знаннєвого підходу на користь компетентнісного.

    Як відомо, відтепер старша школа профільна. У класах різних профілів мета навчання і рівень вимог до засвоєння знань різні.

    Це, без перебільшення, досягнення слід зарахувати до великих демократичних змін в освіті за роки незалежності нашої держави. Не менш вагоме і безплатне забезпечення учнів шкільними підручниками, до того ж альтернативними. Проте часи, коли вчитель і підручник були для учнів єдиним джерелом наукової інформації та пізнавальних завдань, відійшли у минуле. Нині з’явилися різноманітні навчальні посібники на паперових та електронних носіях, що у методичному плані забезпечує перехід від практики накопичення готових знань до самостійного опанування прийомами та способами їх здобуття і застосування. За таких умов набули актуальності навчально-методичні комплекти з хімії, призначені для обох суб’єктів навчальної діяльності — учнів і вчителів.

    Здавалося б, логічно очікувати посилення ролі природничої освіти та її окремих ланок, зокрема хімічної. Насправді це не так. Престиж хімічних знань падає. Учнів, які бажають продовжувати навчання за хімічними спеціальностями і, відповідно, беруть участь у ЗНО з хімії, небагато (приблизно 10%). І це тоді, коли хімічні знання потрібні медикам, аграріям, металургам, екологам, фармацевтам, вчителям хімії та іншим фахівцям.

    Глобалізація зміцнила позиції хімічних знань. Фото з сайту referat.ru

    — Чому ж так?

    — Антимотиваційні чинники переважають. Зокрема, хемофобія — нав’язливий страх, спричинений уявленнями про можливий згубний вплив деяких речовин і хімічних виробництв на людину та середовище.

    Безперечно, все це так. Однак чи знайдеться нині хоча б одна ‘людина, яка б добровільно відмовилася від продукції хімічних виробництв — металів і сплавів, пластмас, каучуків, ліків, синтетичних миючих засобів, лаків, фарб і багато іншого?

    На захист хімії можна було б наводити безліч прикладів. Усі вони підтверджуватимуть, що одні й ті самі хімічні речовини та процеси в руках одних творять добро, а в руках інших — зло. Сприяти першому й уберегти учнів від другого — ось головне призначення сучасного шкільного курсу хімії. Тож суспільна думка повинна утвердитися в тому, що без хімічної освіти в держави немає майбутнього і що не хімія чи хімічні виробництва самі по собі наносять шкоду людині та навколишньому середовищу, а шкодять люди, які не мають хімічних знань або нехтують ними. Дається взнаки падіння престижу хімічних спеціальностей серед молоді, захоплення сучасних випускників спеціальностями, що виходять за межі сфери матеріального виробництва тощо.

    — Тож як повернути хімії статус улюбленого предмета?

    — Слід формувати в учнів та їхніх батьків переконання, що зусилля, докладені до засвоєння хімічних знань, не є даремно витраченим часом, оскільки на матеріалі хімічного змісту відбувається інтелектуальний розвиток особистості, адже вивчення хімії супроводжується такими розумовими діями, як аналіз, порівняння, узагальнення, встановлення причинно-наслідкових зв’язків, прогнозування.

    На радіо, телебаченні, у пресі катастрофічно зменшилася кількість науково-популярних передач для учнів, що сприяли б розумінню суспільної потреби у засвоєнні хімічних знань.

    Хоч би якими вдалими були зміст і навчально-методичне забезпечення навчання хімії, без добре підготовленого вчителя і належного забезпечення експериментальної бази реалізувати поставлені мету і завдання неможливо.

    Водночас проблемою стала мотивація частини випускників шкіл до обрання педагогічної професії. Хто нині стає абітурієнтом вищого педагогічного? Всі охочі, що пройшли ЗНО, не промовивши жодного слова, не продемонструвавши початкової допрофесійної підготовки.

    Буває, що спрацьовує залишковий принцип: стати студентом омріяного ВНЗ абітурієнтові балів не вистачило, тож залишається навчатися у педагогічному. Тому вже з першого курсу викладачам доводиться багато працювати, щоб студент у майбутньому ствердився як учитель.

    І все-таки опитування майбутніх учителів хімії із числа студентів 4—5 курсів Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова показало, що більшість із них налаштовані на вчительську професію. Особливо виразно це простежується під час педагогічної практики.

    — Гадаю, ви погодитеся, що шкодить справі й брак сучасної експериментальної бази.

    — В усі часи навчання учнів хімії увагу приділяли хімічному експерименту як дієвому методу і засобу навчання. Здавалося б, в епоху науково-технічного прогресу він має розвиватися, повсюдно використовуватись. Однак це не так. Позиції, коли в кожній школі повноцінно функціонував хімічний кабінет, втрачено. А скільки не кажи халва, від цього в роті солодко не стане. Для того, щоб підготувати учнів до безпечного поводження з речовинами у повсякденному житті, потрібне живе споглядання їх на уроці, безпосередня участь учнів у різних хімічних експериментах.

    — Ви першою у вітчизняній дидактиці та методиці навчання хімії вдалися до групової навчальної діяльності. Чим це викликано?

    — Як практик знала, що найбільше стомлюється учень від бездіяльності. А таких, що нічого не роблять на уроках, вистачає. Як їх пробудити і зацікавити? На семінарських заняттях створила малі навчальні групи. Щоб забезпечити дієвість, має бути психологічна сумісність їх членів. До складу групи повинні входити не менше половини учнів з високим і достатнім рівнем навчальних досягнень. У такому міні-колективі виокремлюється лідер, який організовує роботу. А працюють, повірте, всі. Цей метод витримав перевірку часом.

    — А чи не гальмує такий підхід розвитку лідера, адже він відволікається на допомогу товаришам?

    — Ні. Найкраще засвоюються знання, які є кому передати. Тому лідер допомагає товаришам і ефективніше засвоює матеріал сам.

    Микола ПЕТРУШЕНКО, «Урядовий кур’єр»

    ДОСЬЄ «УК»

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Бажаєте пролісок за 60 гривень?

    Саме такий розмір штрафу за одну зірвану квітку стягують у Криму. В Республіканському комітеті автономії з охорони навколишнього природного середовища підбили перші підсумки операції.

    У Японії відкрилась Академія Санта Клауса

    Академія Санта Клауса відкрилась у Японії. До неї зараховано 88 слухачів, котрих навчатимуть усіх премудростей того, як бути добродушним різдвяним чарівником у червоному каптані.

    В Кабинете министров заявили, что П.Шеремета подал в отставку

    Министр экономического развития и торговли Украины Павел Шеремета 20 августа написал заявление об отставке. Об этом РБК-Украина сообщили в секретариате Кабмина.

    В Бразилии 23 полицейских осуждены за массовые убийства заключенных

    Суд в Бразилии приговорил 23 полицейских к 156 годам лишения свободы каждого за участие в массовом убийстве заключенных в тюрьме Карандиру в Сан-Паулу в 1992 году.





    Юридическая практика:
    Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення ...

    Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення частини спадкового майна та про визнання права власності на спадкове майно Нотаріальне оформлення спадщини часто заходить у глухий кут через різні перешкоди та фактори. Однією із таких перешкод може ...

    Про стягнення витрат на поховання

    Про стягнення витрат на поховання До юристів по спадковим справам звернулася громадянка за допомогою у справі про стягнення витрат на поховання через суд

    Про визнання права власності на житловий будинок ...

    Про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування Юрист по спадщині надала допомогу у судовій справі про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування


    Консультации по наследству:
    Оформлення прав на спадщину земельної ділянки (паю)

    Користуюся Вашими порадами вже не вперше і, чесно кажучи, вони мені сильно допомагають, коли справа доходить до судового розгляду. ...

    Допомога адвоката і консультація за спадковою справою

    Привіт. Мені потрібна допомога адвоката у спадкових справах. Справа в тому, що більше п'яти років тому моя мама померла, залишивши ...

    Допомога в отриманні рішення суду за визнанням прав на спадщину

    Добрий день! Не так давно у мене помер батько, який мав будинок в особистій власності. Таким чином, залишився будинок у спадщину, ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca