Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Спасибо творцам сайта!!! Это на самом деле - находка! Так держать!!! Удачи!

Благодарим всех, от кого зависит существование интернет портала.

Чувствуется истинная забота о ближних. Благодаря столь занимательному интернет сайту я, наконец-то, решился.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

«Сковороди зоря у вічність промовля»

    «Сковороди зоря у вічність промовля»

    Вдячні земляки видатного філософа гідно підготувалися до 290-річчя з дня його народження

    На Чорнухинщині ще свіжі були згадки тамтешніх козаків про батька Хмеля та їхні подвиги під Берестечком, як у родині малоземельного козака Сави Сковороди та його дружини Пелагеї 3 грудня (22 листопада за старим стилем) 1722 року в містечку Чорнухи народився син Григорій. Із самого малечку був він жвавим та допитливим. Відмінно навчався в школі. Та й заспівати краще за Григорія в церкві чи на кліросі Красногірської Чорнуської пустині не міг ніхто. Вчителями хлопчика були бандуристи і лірники. А від проїжджих чумаків дісталася йому в подарунок калинова сопілка, на якій він самотужки навчився грати. Та ще й дуже вправно.

    До музею Григорія Сковороди в Чорнухах завжди приходять шанувальники його творчості. Фото автора

    Вічний студент

    У 1734 році, за проханням самого Григорія, батько відправляє його продовжити навчання в Києво-Могилянській академії. Але повний курс навчання Сковорода не закінчив, може, тому і називав себе вічним студентом. Спершу в 1742 році за чудовий голос і музичні здібності він був відданий до придворної хорової капели. І якийсь час проживав у Петербурзі. Потім подорожував країнами Європи у складі Токайської місії. Це стало можливим завдяки досконалому знанню латинської і німецької та інших мов.

    Повернувшись на батьківщину, молодий філософ відвідав рідні місця, але батьків живими не застав. А тому, переночувавши в знайомих, від’їздить із Чорнух. А невдовзі, в Переяславі, починає займатися педагогічною діяльністю. Викладає поетику в тамтешніх колегіумі та семінарії, звідки його звільнили за несприйняття тогочасних норм церковної педагогіки. Ще була спроба продовжити навчання в академії, але невдала.

    За рекомендацією митрополита Київського Тимофія Щербацького Григорій Сковорода як кращий студент підписує угоду на учителювання в багатого поміщика Степана Томари. І майже 6 років живе в його будинку у селі Ковраї під Переяславом. Навчає грамоти поміщицького сина Василя та пише вірші, що пізніше склали основу збірки «Сад божественних пісень».

    У 1759 році майбутній філософ приймає пропозицію викладати поетику в Харківському колегіумі при Покровському монастирі. І хоч ставився до ченців критично, затримується в його стінах, з перервами, на цілих десять років. Працює тут ще й викладачем синтаксими, грецької мови. Читає курс катехізису (доброчинності). У Харківському колегіумі Сковорода познайомився і з Михайлом Ковалинським — студентом цього закладу, який стане його найкращим другом і першим біографом.

    Таким бачить Сковороду художник Костянтин Павлишин.

    Матір’ю була Полтавщина

    У харківський період творчості він звертається до жанру байки. Написані там твори будуть об’єднані в збірку «Байки харківські». У роки, коли залишався без викладацької справи, любив усамітнитися на хуторах і пасіках заможних друзів, де сповна віддавався пізнанню істини в собі і світі. Географія подорожей Сковороди харківськими околицями широка, але вона ще більш розширилася після 1769 року, коли Григорій Савич перестав офіційно працювати. Обходив і об’їздив Україну і частину Росії. Та улюбленим краєм для нього залишалася Слобожанщина, яку називав рідною тіткою, бо матір’ю назавжди залишилася Полтавщина. На Харківщині філософ має чимало друзів і прихильників, у яких може вільно зупинитися на необмежений час. У цей період з’являються його філософські твори. І хоч жоден із них (як, до речі, і поетичні) за життя автора не був надрукований, у рукописних варіантах вони осідали в бібліотеках освіченої еліти. Типовим представником її був Михайло Ковалинський. Саме йому Григорій Савич передає частину рукописів, список своїх творів та перекладів і переповідає свій життєвий шлях. Після смерті філософа ці спогади стануть основою для написання учнем біографії свого вчителя.

    Свій останній прихисток на слобожанській землі, що так нагадувала милу серцю Чорнухинщину, Григорій Савич знайшов 9 листопада 1794 року. На могилі епітафія, яку склав особисто: «Світ ловив мене, але не спіймав». Згідно з останньою волею філософа, він був похований у парку, біля улюбленого дуба. Через 20 років прах Г. С. Сковороди перенесли ближче до родової усипальниці Ковалинських.

    Діброва на Горловій горі

    Не кожен край може похвалитися, що він є малою батьківщиною людини такої величини як Григорій Сковорода. Усвідомлюючи велич народного мудреця, чорнухинці ще на початку ХХ століття порушували питання про увічнення пам’яті славетного земляка. Так, у 1918 році в Чорнухах ім’я Сковороди було присвоєно українській гімназії та бібліотеці, до 200-річчя від дня народження мислителя встановлено його погруддя роботи скульптора Івана Кавалерідзе, названо ім’ям Сковороди вулицю. Бучно відзначили 250-річчя від дня народження філософа. У 1972-му ювілейному році відкрив для відвідувачів двері музей з меморіальною садибою батьків Сковороди. Відомі письменники, діячі науки і мистецтв, які прибули на батьківщину філософа, посадили ювілейну дубову алею (улюблене дерево Сковороди) з 250 саджанців. У 2009 році громада Чорнухинського краю виступила зі зверненням до земляків посадити сковородинівські діброви, гаї та алеї по всій Україні. І сама подала приклад, висадивши наступного року в селі Ковалі 300 саджанців, а в 2011-му, на Горловій горі, 3 тисячі дубків. У ті роки за рахунок гранту переможця Всеукраїнського конкурсу проектів та програм місцевого самоврядування — Чорнухинської райради — відкрили в Чорнухах Галерею мистецтв літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди. Де відтоді регулярно проводяться творчі пленери художників на сковородинівську тематику.

    — Був написаний проект створення комплексної системи розвитку туристичної галузі Чорнухинщини — батьківщини Григорія Сковороди. Ми виграли грант у розмірі 195 тисяч гривень. За ці кошти було відремонтовано садибу Сковороди, покладено тротуарну плитку біля його пам’ятника, зроблено повністю внутрішній ремонт у нашій галереї, — розповідає її завідуюча Лідія Лець, знайомлячи мене під час екскурсії із творами учасників творчих пленерів: художника із села Бондарі Юрія Луценка, харків’янки Лідії Зуб, світлинами лубенчанина Юрія Зелінського. Та принагідно розказуючи про відкриття 10 листопада пам’ятного знака Григорію Савичу на Горловій горі біля Чорнух. Бо то її слова викарбувані на камені пам’ятного знака: «Сковороди щасливая зоря звідсіль у вічність промовля».

    Назавжди у пам’яті поколінь

    — Усього на капітальний ремонт музею та на встановлення пам’ятного знака на Горловій горі з обласного та районного бюджетів спрямували близько 400 тисяч гривень. І це ще не все, бо ремонтні роботи тривають. У найближчих планах — виконати фасадні роботи в Галереї мистецтв, побудувати на території меморіального комплексу фонтан. Щоб оперативно вирішувати ці питання, поліпшити фінансування об’єкта, потрібно передати наш музей у комунальну власність Полтавської облради. Це треба й для того, щоб у майбутньому створити історико-культурний заповідник «Батьківщина Григорія Сковороди», — повідомив заступник голови Чорнухинської райради Микола Кривчун. На його думку, наявність такого заповідника і відповідної інфраструктури сприятиме притоку туристів у район. І справді, як розповів директор Чорнухинського літературно-меморіального музею Г. Сковороди Микола Соляник, співробітники музею вже нині працюють без вихідних. За рік музейний комплекс відвідало понад 3 тисячі людей. І кількість тих, хто хоче побувати в Чорнухах, де народився і до 12 років жив Сковорода, збільшується. Це стимулює чорнухинську громаду до подальшої роботи з розвитку і розбудови селища. А допоможе їй у цьому створений два з половиною місяці тому Сковородинівський благодійний фонд, на рахунку якого за цей час назбиралося понад 3 тисячі гривень.

    — Особистість Григорія Сковороди ми в районі використовуємо для виховання підростаючого покоління. У 2003 році заснували щорічну районну премію його імені. Її лауреатами за цей час стало понад 30 учнів загальноосвітніх шкіл, котрі мають вагомі досягнення у навчанні та різних сферах суспільного життя. Щороку комісія визначає чотирьох лауреатів, яким вручаємо дипломи саме 3 грудня. Розмір грошової винагороди на всіх лауреатів — 2 тисячі гривень. Цього ж дня віншуємо і переможців конкурсу знавців творчої спадщини Сковороди. Масштаби його розширюються, і наразі він проводиться вже в 5 номінаціях, — розповідає заступник голови Чорнухинської райдержадміністрації Алла Боровик.

    Завершити цю розповідь хотів би словами віце-президента Всеукраїнського народного університету українознавства імені Григорія Сковороди професора Галини Сагач з Києва, взятими із музейної Книги відгуків:

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Про скорочення терміну дії реєстраційних посвідчень деяких лікарських засобів до 30 жовтня 2013 року, Міністерство охорони здоров'я України

    Про скорочення терміну дії реєстраційних посвідчень деяких лікарських засобів до 30 жовтня 2013 року Відповідно до частини шістнадцятої статті 9 Закону України "Про лікарські засоби"( 123/96-ВР ), згідно з рекомендаціями Науково-експертної ради Державного підприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" від 26 вересня 2013 року (протокол № 08) та на підставі заяв ПАТ "Фармак" від 23 вересня 2013 року № 01/7370, компанії М-ІНВЕСТ ЛІМІТЕД від 24 липня 2013 року, від 13 серпня 2013 року, від 14 серпня 2013 року, компанії ТОВ "ЮС Фармація" від 9 вересня 2013 року № 09, ТДВ "ІНТЕРХІМ" від 27 серпня 2013 року № 1074/ГП, від 27 серпня 2013 року № 1077/ГП, від 27 серпня 2013 року № 1078/ГП, ТОВ "Б. Браун Медікал Україна" від 14 серпня 2013 року № 614 НАКАЗУЮ:

    За вихідні в Україні зафіксовано більш ніж 11,5 тисяч порушень Правил дорожнього руху

    Найбільш розповсюджене порушення перевищення швидкості (3179 випадків), що до речі є однією з головних причин ДТП. Практично кожна четверта дорожньо-транспортна пригода стається через порушення ...

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 28.12.2012 № 1846, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

    Про внесення змін до постанови НКРЕ від 28.12.2012 № 1846 Відповідно до Закону України "Про електроенергетику" ( 575/97-ВР ), Указу Президента України від 23.11.2011 № 1059 ( 1059/2011 ) "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики", постанови Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 № 922( 922-2000-п ) "Про затвердження Статуту державного підприємства "Енергоринок" Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, ПОСТАНОВЛЯЄ:

    Сільський стадіон вразив київське «Динамо»

    Жодне інше село в країні не має такого стадіону, з гордістю казали жителі Білоусівки, що в Сокирянському районі Буковини. Усі, хто дивився на новеньке, як з картинки, футбольне поле (бутса ще ...





    Юридическая практика:
    Про встановлення додаткового строку для прийняття ...

    Про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини У юридичній практиці юристів по спадковим справам часто зустрічаються справи пов'язані із оформлення спадщини, в яких спадкоємці ...

    Про стягнення витрат на поховання

    Про стягнення витрат на поховання До юристів по спадковим справам звернулася громадянка за допомогою у справі про стягнення витрат на поховання через суд

    Про визнання права власності на спадкове майно ...

    Про визнання права власності на спадкове майно за заповітом При необхідності у визнанні права власності на спадкове майно за заповітом слід звертатись до юристів по спадковим справам. ...


    Консультации по наследству:
    Юридичні послуги за правом представлення у спадщині

    У мене дуже складна ситуація, просто не знаю, що робити і як поступати. До Вас звертаюся в перший раз, але за порадами своїх ...

    Порядок вступу та відмова від спадщини

    У мене склалася дуже складна ситуація, тому всі свої надії я покладаю на Вас, шановні адвокати по спадкових справах, адже ...

    Допомога в отриманні рішення суду за визнанням прав на спадщину

    Добрий день! Не так давно у мене помер батько, який мав будинок в особистій власності. Таким чином, залишився будинок у спадщину, ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca