У Чернівцях, в рамках Тижня безпеки відбулася зустріч перевізників Буковини з працівниками управління Укртрансінспекції та УДАІ УМВС України в Чернівецькій області. В світлі основного гасла Всеукраїнської акції — «Безпека на дорогах залежить від кожного!», — ключовими аспектами зустрічі стало обговорення системних заходів щодо попередження аварійності на пасажирському транспорті загалом і в зимовий період зокрема.
В зустрічі, яка відбулася в актовому залі автопідприємства «Денисівка», взяв участь начальник управління інфраструктури та туризму Чернівецької облдержадміністрації Дмитро Павел.
Виконуючий обов’язки начальника Управління Укртрансінспекції у Чернівецькій області Орест Зеліско та начальник відділу автотехнічної інспекції УДАІ підполковник міліції Роман Винничук представили аудиторії результати комплексних перевірок діяльності ліцензованого пасажирського транспорту, загострили увагу на заходах, які вживаються державою для зміцнення транспортної дисципліни, неухильного виконання чинного законодавства у сфері пасажирських перевезень, поінформували про хід загальнодержавного профілактичного заходу «Перевізник зима-2012».
Зазначалось, що завдяки постійному контролю за діяльністю базових автопідприємств, перевізників усіх форм власності, в тому числі і безпосередньо на автобусних маршрутах, в області не допущено росту дорожньо-транспортних пригод з участю пасажирського автотранспорту. Однак, перевірками виявлено чимало недоліків, усунення яких потребує як відповідних знань, так і елементарного сумління персоналу автотранспортної галузі, який щоденно бере на себе відповідальність за безпеку пасажирів.
Напередодні наради буковинські транспортні інспектори побували на території Чернівецького тролейбусного депо і… не виявили пів десятка автобусів, які, згідно з умовами договору, мали б зберігатись на цьому базовому підприємстві. Свіжий факт професійного недбальства став предметом для принципової розмови з перевізниками. Наголошувалось на головних правилах: зберіганні автобусів у спеціально пристосованих для цього місцях, проведенні передрейсових медичного огляду водіїв, технічного огляду транспортних засобів, інструктажів з водіями, дотриманні режиму праці водія. Ініціатори зустрічі ознайомили запрошених з конкретними фактами ігнорування перевізниками вимог законодавства щодо наявності двох водіїв на автобусних маршрутах понад 500 кілометрів, оснащення автобусів тахографами, ведення записів у книгах режиму праці і відпочинку водіїв, тощо.
За словами старшого інспектору відділу автотехнічної УДАІ УМВС Романа Винничук, працівниками ДАІ вже перевірено понад 100 суб’єктів господарювання, які надають послуги перевезення пасажирів, на предмет технічного стану автотранспорту. З врахуванням наближення зими, основна увага зверталась на шини, малюнок протектора, систему обігріву в автобусах, справність оптики. В цьому сенсі особливі вимоги до перевізників, які працюють в гірських районах області.
Зважаючи на те, що у перевізницькій справі значну роль відіграє людський фактор, організатори зустрічі закликали перевізників відроджувати наставницькі традиції. Адже мудра фахова порада досвідченого водія, механіка може важити для початкуючого більше ніж інструкція.
Чимало слушних, не позбавлених емоцій зауважень, висловили і самі перевізники. Вони стосувались, зокрема, стану доріг. За словами начальника управління інфраструктури та туризму Чернівецької облдержадміністрації Дмитра Павела, сьогодні обласна влада спроможна організувати грейдерні роботи на дорогах з гравійним покриттям. Учасники зустрічі обговорили порядок оформлення подібних заявок. Посадовець висловив сподівання на те, що після проведення в країні Євро-2012 більше коштів на дороги отримають і ті регіони, які не були задіяні у підготовці інфраструктури чемпіонату.
Учасники зустрічі однозначно погодились з потребою частіше збиратись у подібному форматі з представникам влади, державних контролюючих органів, аби спільно вирішувати нагальні питання на користь справі та заради безпеки на дорогах.