У МВС обіцяють посилити контроль за діяльністю приватних охоронних фірм, працівники яких, відповідно до чинного законодавства, із завтрашнього дня мають право мати при собі та в разі необхідності застосовувати спецзасоби — аерозолі, гумові кийки, газову та травматичну зброю тощо.
Про це УНІАН повідомили в Управлінні зв’язків з громадськістю МВС України.
«Ми і раніше здійснювали такий контроль і, звичайно, зараз його посилимо», — зазначили в МВС, зауваживши, що відповідальність за порушення матиме різний характер, в тому числі позбавлення тієї чи іншої охоронної фірми ліцензії на право здійснювати відповідну охоронну діяльність.
Водночас, в МВС зауважили, що на відміну від спецзасобів, які має на озброєнні МВС, приватні охоронні фірми наділятимуться правом брати на своє озброєння спецзасоби виключно значно меншої сили дії. Що ж стосується травматичної зброї, то окремі приватні структури і раніше мали її в своєму розпорядженні, зауважили в МВС.
Разом з тим в МВС зазначили, що відбір кандидатів на ту чи іншу посаду в охоронну структуру здійснюється виключно цієї структурою і саме на неї покладається відповідальність за адекватність та відповідність вимогам людини, яка приймається на роботу охоронцем.
Нагадаємо, з 18 жовтня в Україні вступає в дію Закон «Про охоронну діяльність», ухвалений 4 липня 2012 р., згідно з яким, охоронцям дозволять носити бронежилети і шоломи, користуватися палицями і мати при собі службових собак.
«Донині в країні не було закону, який регулює діяльність охоронних фірм. Адже тільки в Києві близько 1300 таких компаній, — розповів газеті «Сегодня» президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта. — Новий же закон з усіма подальшими нормативними документами насамперед дасть можливість охоронцям захищатися. Наприклад, надягати бронежилети і шоломи, використовувати гумові палиці, наручники і, можливо, навіть травматичну зброю. Адже зараз ми можемо використовувати хіба що газовий балончик, як будь-яка інша людина». «Як правило, в магазинах працює внутрішня служба безпеки, на яку не поширюється дія закону. Тут керівництво разом з юристами саме прописує технологію огляду та інші норми. А ось в банках або ювелірних магазинах, які часто наймають співробітників охоронної фірми з ліцензією, можуть використовуватися такі методи самозахисту. Також для охорони об'єктів з величезними площами охоронці зможуть використовувати службових собак», — сказав С. Шабовта. Він зазначив, що функції адмінзатримання, як у міліції, у бодігардів не буде — вони, як і раніше, повинні будуть викликати міліцію і передати порушника співробітникові органів. Хоча тепер вони можуть застосовувати силу до людей (окрім вагітних, дітей та інвалідів) після попередження про свої наміри.