Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Спасибо его создателям и тем, от кого зависит работа этого портала.

Да, тут много нужной информации. Большущее спасибо. Очень благодарны! Ребята - действительно молодцы.

Всем большое спасибо. Ваш сайт,без всякого сомнения, сейчас - неповторимый в своем роде. Здорово, что есть такие так необходимые всем интернет порталы. Портал весьма многофункционален в использовании. На нем полезно проводить отдых - просто, удобно,быстро.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Марко БРОВУН: «Іноді чую від свого оточення: «Дайте акторам перепочити»

    Марко БРОВУН: «Іноді чую від свого оточення: «Дайте акторам перепочити»Колишній художній керівник Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру Марко Бровун

    Минуло дев’ять днів, як не стало художнього керівника Донецького національного академічного українського музично-драматичного театру Марка Бровуна. Він був переповнений планами та ідеями, які вже поступово втілювали в життя. Розпочався черговий сезон: у драматичному театрі глядачам запропонували прем’єру спектаклю і готували наступні. А ще колектив та його багаторічний керівник готувалися до 85-річчя театру, що відзначатимуть у листопаді. Власне, й інтерв’ю для «УК» (тепер уже одне з останніх у його житті) ми взялися робити, орієнтуючись на цю дату...

    Марку Матвійовичу, чому для відкриття 86-го театрального сезону обрали комедію «За двома зайцями»?

    — Ця класична вистава дуже багато значить для нашого театру. По-перше, на сьогодні це найстарший спектакль у нашому репертуарі: у травні наступного року йому виповниться вже 15 років. А по-друге, «За двома зайцями» — наша своєрідна візитівка: постановка входить до гастрольного репертуару і її дуже добре сприймають у Києві та Львові, у Полтаві й Івано-Франківську. Ми показували її на кількох фестивалях і здобували там перемоги. Деякі театрознавці навіть називали її найкращим втіленням п’єси М. Старицького на театральній сцені.

    А ще одна, найголовніша причина такого вибору — швидше в моральній площині. У серпні цього року мало б виповнитися 70 років режисеру-постановнику вистави Віктору Шулакову, і ми просто не могли не згадати цю талановиту людину… З нашим театром його поєднує дещо більше, ніж три постановки. Адже за «Енеїду» ми з ним були нагороджені Шевченківською премією, і це перший випадок, коли театральна постановка зі сходу України отримала таке визнання. Про Віктора Олександровича та його різнобічні таланти можна довго говорити: він був драматургом, перекладачем, чудово малював, писав вірші і музику… Ми запросили на виставу його дружину, Тамару Бірченко-Шулакову, показали кадри відеохроніки і ще раз сказали «дякуємо».

    — А як часто бувають серед глядачів у залі керівники міста і області, які не оминули своєю увагою відкриття сезону?

    — До нас часто приїздять друзі та колеги з інших міст чи театрів України. Зазвичай перед початком вистави ми збираємося в невеличкій вітальні, і я як господар починаю знайомити гостей з «місцевими». Як же тоді дивуються приїжджі, коли представляю їм заступників голів обласної ради та облдержадміністрації чи міського голову! А ось наші глядачі вже нітрохи не дивуються, побачивши в залі керівників міста та області чи дружину Президента України. Це явище абсолютно звичайне, і нам приємно, що поважні гості обирають саме наш театр, знають репертуар та акторів, обговорюють вистави. Тоді значно легше з ними знайти спільну мову і щодо проблем театру, адже для них це не абстракція: вони все знають і бачили на власні очі. Наприклад, міський голова Донецька Олександр Лук’янченко особисто слідкував за ходом ремонту нашого театру, а ще міська влада періодично надає квартири як для акторів зі стажем, так і для молодих акторських родин. А вирішення житлового питання, поза сумнівом, — неабиякий стимул для творчого зростання.

    Марку Матвійовичу, пригадаймо минулий 85-й театральний сезон і його найважливіші моменти.

    — Скажу відразу, що це був сезон відкриттів. Адже ми відкрили ще один сценічний майданчик — «Червоний зал». Це вже наша п’ята сцена, а від всіх інших вона відрізняється тим, що тут можемо представити більш академічне мистецтво. Ось конкретний приклад. Першою прем’єрою тут була вистава про життя оперної співачки Марії Каллас, і наша акторка Любов Доброноженко виконала майже десять арій з репертуару Каллас на пристойному рівні. Зрозумівши, що глядачам це цікаво, ми почали готувати програму за творчістю Сергія Єсеніна.

    Не можу не згадати й про кілька режисерських дебютів. Свою першу виставу на великій сцені поставив наш актор Ігор Рибчинський, який, закінчивши режисерський факультет, здійснив дві постановки на малій сцені. Уперше за постановку драматичного матеріалу взявся і наш головний балетмейстер Василь Маслій. Його режисерське обдарування для нас давно не таємниця, адже, допомагаючи режисерам, він поставив два цікавих балети. Та було дещо інше: непростий драматичний матеріал і молоді актори, не переобтяжені досвідом. Однак коли ми худрадою дивилися його роботу «…і перетворилися на білих журавлів», я помітив сльози на очах майже в половини моїх колег… А загалом за минулий сезон ми випустили 12 нових вистав, 8 із яких — на головній сцені.

    — А як відбувалися гастролі?

    — У нас було дві гастрольні поїздки — в червні та перед початком сезону у вересні. Також брали участь у фестивалі в Луганську. А ще ми постійно виїжджаємо на майданчики області: минулого сезону здійснили 113 виїзних вистав. Мені часто кажуть: мовляв, не престижно національному театру розмінюватися на подібні дрібниці. Та для нас це не дрібниці, адже треба чути, як люди в Торезі, Краматорську та Слов’янську нам дякують!

    Як на мене, проводити виїзні вистави варто навіть заради одного хлопчика, який живе в невеличкому шахтарському містечку і чиї батьки не мають можливості повезти його до театру в Донецьк. Адже наша вистава — єдина можливість для нього відкрити театральне мистецтво. Ще минулої осені ми побували в Житомирі, а до того — в Києві. Нам є що показати українському глядачеві. Колись Василь Василько, очоливши наш тоді ще харківський Червонозаводський робітничий театр, сказав: «Хочу довести, що ми гідна квітка в столичному букеті». От і я мрію довести, що український музично-драматичний театр може і повинен стати українським театральним брендом.

    «За двома зайцями» — своєрідна візитівка донеччан. Фото з архіву театру

    — Під час нашої минулої зустрічі ви говорили про високий показник відвідуваності театру глядачами. Чи відбулися якісь зміни за підсумками попереднього сезону?

    — Так, зміни є. Якщо минулого разу, пам’ятаєте, ми говорили про 95 відсотків наповнення глядацького залу, то за перше півріччя 2012 року цей показник виріс до 97,5 відсотка. Здається, що більше вже просто неможливо, та дочекаємося кінця року — побачимо.

    Відповідно до безлічі існуючих стереотипів, Донецьк важкувато назвати містом затятих театралів. Невже нарешті вдалося зламати один із цих стереотипів, і взагалі — який він, ваш донецький глядач?

    — Років 35 тому шахтарська столиця була в «чорному списку» міст для гастролей. Сюди ніхто не хотів їхати, а донеччани звикли заповнювати своє дозвілля без театру. Тепер зовсім інша справа. Ось тільки один красномовний факт. Нещодавно на період міжсезоння ми закрили сайт театру на реконструкцію і навіть не чекали такої реакції — нас засипали запитаннями на телефон: коли відкриваємося, який репертуар на сезон, чи працюватиме далі сайт?.. А стосовно нашого глядача, то він різний. Є таке кліше — «для широкого кола глядачів». Ось і ми намагаємося бути цікавими всім і кожному. Для цього відповідно вибудовуємо репертуар: беремося за класику, за інтелектуальну чи психологічну драматургію.

    Тобто не боїмося експериментувати, але ставимо і мелодрами, комедії та музичні вистави. На все це є попит. Приміром, на вистави «Хто боїться Вірджинії Вульф?» Едварда Олбі чи на «Холостяки і холостячки» Ханоха Левіна для глядачів доводиться ставити додаткові стільці: всі квитки завжди продані на кілька місяців наперед. Ще зазначу, що наш глядач переважно вихований, доброзичливий і дуже театральний. Також приємно бачити в залі багато молоді: отже, у театру є майбутнє.

    — Чим збираєтеся потішити і здивувати свого глядача в новому сезоні?

    — Запланували багато, адже хочемо запропонувати глядачам нові постановки на всіх п’яти сценах. Восени відбудуться прем’єри на великій сцені: «Подвійне життя, або Мадемуазель-хитрунка» за оперетою Ф. Ерве, «Суто жіночі ігри» К. Б. Люс та «Фредерік, або Бульвар Злочину» Е. Шмідта. До шкільних зимових канікул готується «Морозко», а далі — вистава за п’єсою «Мина Мазайло»

    М. Куліша, прем’єру якої хочемо присвятити 120-річчю автора. Також розпочали репетицію вистави «Чутки» Н. Саймона, яку покажемо на початку лютого 2013-го. Думаємо взятися за постановку рок-опери «Ісус Христос — суперзірка» Е. Л. Вебера. А надихнувшись культурою львівських батярів, вирішили зробити в «Театральній вітальні» програму «Тільки у Львові», яка з’явиться до кінця цього року.

    — А як відзначатимете солідну дату театру, якому в листопаді виповниться 85 років?

    — Вже зараз кипить робота. А щоб більше показати нашим гостям, хочемо відзначати цю дату не один, а два дні. В перший день, 16 листопада, окрім звичних урочистостей, покажемо програму, де представимо три наші творчі підрозділи: оркестр, вокалістів і балет. А наступного дня запропонуємо прем’єру «Фредерік, або Бульвар Злочину». На мій погляд, це найкраща п’єса про театр за останні десятиліття. Тут ми можемо представити більшість нашої драматичної трупи. Та свято святом, але скажу ще й таке. У тому ж таки листопаді виповниться рівно три роки, як нашому театру дали статус національного. Наші показники зростають, зайнятість акторів та працівників цехів теж не меншає, однак ми і досі чогось отримуємо зарплатню вдвічі меншу, ніж інші національні театри. Отож хотілося б гідної оцінки нашої праці.

    Марку Матвійовичу, запланували ви чимало, а чи вистачить сил та ресурсів, аби реалізувати задумане?

    Іноді я чую від свого оточення: «Дайте акторам перепочити, нехай походять з півроку без нової роботи, наберуться сил». І тільки-но починаю замислюватися над тим, що, можливо, так і слід зробити, до мене обов’язково підходить хтось із акторів і запитує: «А яка в мене наступна робота? Не хочу сидіти без діла». Та й я не хочу залишати людей без роботи. Актор росте на ролях, режисер — на постановках. А в нас не тільки актори, а ще є вокалісти, балет та оркестр. Тому ми відкриваємо нові майданчики та випускаємо по 12 прем’єр, а глядач від цього тільки виграє…

    Післямова. Він був переповнений планами та ідеями, але через важку хворобу, з якою тривалий час боровся, сталося непоправне. В день прощання на громадянській панахиді він зібрав у театрі свій останній аншлаг.

    Павло КУЩ, «Урядовий кур’єр» Ольга БАЙБАК для «Урядового кур’єра»

    ДОСЬЄ«УК»

    Урядовий Кур'єр

    Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Процедура получения в наследство квартиры

    Для того, чтобы получить квартиру в наследство, нужно совершить ряд действий: в том числе заявить о принятии наследства

    На Паралімпіаду поїдуть 155 атлетів

    З 29 серпня по 9 вересня у столиці Великобританії відбудуться XIV літні Паралімпійські ігри. 155 українських атлетів у складі національної паралімпійської збірної команди України захищатимуть ...

    «Золото» черкаської самбістки

    Черкащанка Анастасія Сапсай виграла чемпіонат України з боротьби самбо у Севастополі. Випробувати свої сили на всеукраїнську першість із самбо завітало майже триста 1920-річних спортсменів із ...

    Економіка єврозони почала одужувати

    Економіка єврозони подає ознаки життя. Про це свідчить зростання сукупного індексу закупівель РМІ. За підсумками січня він сягнув рівня у 48,6 пункта. Це найкращий результат за останні 10 місяців.





    Юридическая практика:
    Про визнання права власності на житловий будинок ...

    Про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування Юрист по спадщині надала допомогу у судовій справі про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування

    Про поділ спадкового майна, визнання права власності ...

    Про поділ спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно Частки спадщини між спадкоємцями можуть бути, як рівними, так і не рівними, виходячи з декількох факторів, таких як заповіт ...

    Розподіл спадкового майна

    Розподіл спадкового майна Юрист професійно надала допомогу в розподілі спадку громадян, що звернулися до неї


    Консультации по наследству:
    Як отримати спадщину в Україні і які потрібні документи у спадок?

    Мій батько недавно помер і залишив після себе велику спадщину, але я не можу її отримати, оскільки мені заважає його цивільна ...

    Допомога в отриманні рішення суду за визнанням прав на спадщину

    Добрий день! Не так давно у мене помер батько, який мав будинок в особистій власності. Таким чином, залишився будинок у спадщину, ...

    Відновлюємо термін вступу в спадщину

    Добрий день, консультанти. Мені дуже потрібна допомога адвоката у спадкових питаннях. Справа в тому, що звертаюся до Вас не ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca