Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Этот портал просто удивительный.

Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы молодцы!!! Не могу просто промолчать, очень хочется пожелать Вам творческих успехов, динамичного развития и материального благополучия!

С огромной благодарностью отзываемся о тех, от кого зависит наполнение интернет сайта.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про визнання нечинними окремих положень розпорядження та додатку та зобов'язання вчинити певні дії - Броварський міськрайонний суд Київської області - Білик Г. О.

  1. ПОСТАНОВА
  2. І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Броварський міськрайонний суд Київської області

м.Бровари № справи 1007/12283/2012

№ провадження 2-а/361/24/13

30.10.2013

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 січня 2013 року Броварський міськрайонний суд Київської області в складі :

головуючої судді Білик Г.О.

при секретарях Рибальченко Л.М., Наумець І.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до сільського голови с.Семиполки Броварського району Київської області Василенка Миколи Петровича про визнання нечинними окремих положень розпорядження та додатку та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до сільського голови с.Семиполки Броварського району Київської області Василенка Миколи Петровича про визнання протиправними та скасування окремих положення розпорядження № 85 від 22 липня 2011 року та додатку № 3 «Про заходи забезпечення доступу до публічної інформації в Семиполківській сільській раді», що стосуються визначення генерального плану с. Семиполки, детального плану с.Семиполки, планово-картографічного матеріалу такими, що є інформацією з обмеженим доступом та зобов'язання сільського голови с.Семиполки Броварського району Київської області Василенка Миколу Петровича забезпечити загальний доступ до генерального плану та детального плану території с.Семиполки Броварського району Київської області шляхом його розміщення на веб-сайті Семиполківської сільської ради, а також у загальнодоступному місці у приміщенні Семиполківської сільської ради.

Свій позов обґрунтовує тим, що 07 листопада 2012 року він подав до Семиполківської сільської ради запит на інформацію, в якому просив відповідно до ст.ст. 17, 18, 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.ст. 19, 20, 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»та з необхідністю організації контролю громадськості за процедурою надання земельних ділянок громадянам у власність, згідно ст.ст. 118, 121 ЗК України надати письмово інформацію на підставі якого нормативно-правового акту містобудівна документація села Семиполки має обмежений доступ.

12 листопада 2012 доку позивачем отримана відповідь в.о. сільського голови Мовчан Л.В., якою надано належним чином завірену копію розпорядження № 85 від 22 липня 2011 року сільського голови «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Семиполківській сільській раді»та належним чином завірену копію додатку № 3 до зазначеного розпорядження.

Як стверджує в тексті позову ОСОБА_1 вказане розпорядження не містить жодних мотивів (пояснень та аргументів) чому містобудівна документація с. Семиполки є інформацією з обмеженим доступом. В додатку № 3 до розпорядження інформацією з обмеженим доступом визначено генеральний план села Семиполки та в/м Семиполки в повному обсязі, детальний план села Семиполки та в/м Семиполки в повному обсязі, планово-картографічні матеріали.

Позивач не погоджується з тим, що містобудівна документація с. Семиполки має обмежений доступ та стверджує, що це унеможливлює отримання ним у власність, згідно ст. 118 ЗК України земельної ділянки, оскільки не надає змоги зазначити у відповідному клопотанні чітке її місцезнаходження та додати відповідні картографічні матеріали, а також суперечить законодавству України.

В зв'язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивач просив саме визнати нечинними окремі положення розпорядження відповідача та зобов'язати вчинити його вищевказані дії.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив в задоволенні позову відмовити, пояснив, що позивачем в поданому запиті вказано невірну адресу, на яку він просить надіслати відповідь, крім того пояснив, що розпорядження є таким, що відповідає вимогам нормативно- правових актів, якими регулюються дані правовідносини.

Таким чином, суд, вислухавши пояснення позивача, відповідача, повно і всебічно з'ясувавши обставини в справі, об'єктивно дослідивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, знаходить позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом в ході розгляду справи 07 листопада 2012 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Семиполківської сільської ради із запитом на інформацію, в якому просив відповідно до ст.ст. 17, 18, 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.ст. 19, 20, 21 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»та з необхідністю організації контролю громадськості за процедурою надання земельних ділянок громадянам у власність, згідно ст.ст. 118, 121 ЗК України надати письмово, на вказану вище адресу, інформацію на підставі якого нормативно-правового акту містобудівна документація села Семиполки має обмежений доступ, всупереч ч. 11 ст. 17 та ч. 7 ст. 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», а також його копію, завірену належним чином.

12 листопада 2012 року позивачем отримана відповідь в.о. сільського голови Мовчан Л.В., якою надано належним чином завірену копію розпорядження № 85 від 22 липня 2011 року сільського голови «Про заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в Семиполківській сільській раді»та належним чином завірену копію додатку № 3 до зазначеного розпорядження.

Як вбачається з тексту даного розпорядження затверджено перелік інформації з обмеженим доступом згідно Додатку № 3.

Вказане розпорядження підписано сільським головою М.П. Василенко.

В додатку № 3 до розпорядження міститься перелік інформації з обмеженим доступом, якою, зокрема, значиться : генеральний план с. Семиполки та в/м Семиполки в повному обсязі, детальний план с.Семиполки та в/м Семиполки в повному обсязі, планово-картографічні матеріали.

Згідно ч.11 ст. 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» загальна доступність матеріалів генерального плану населеного пункту забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування та у місцевих періодичних друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу, крім частини, що становить державну таємницю та належить до інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства. Зазначена частина може включатися до складу генерального плану населеного пункту як окремий розділ.

Відповідно ч. 7 ст. 19 зазначеного закону загальна доступність матеріалів детального плану території забезпечується шляхом його розміщення на веб-сайті органу місцевого самоврядування, у місцевих друкованих засобах масової інформації, а також у загальнодоступному місці у приміщенні такого органу, крім частини, що належить до інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства. Зазначена частина може включатися до складу детального плану території як окремий розділ. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, відповідна районна державна адміністрація забезпечують оприлюднення детального плану території протягом 10 днів з дня його затвердження.

Відповідно положень ст. 20 Закону України «Про інформацію»за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.

Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами відповідно ст. 21 Закону України «Про інформацію».

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що відповідач, затвердивши оскаржуваним позивачем розпорядженням перелік інформації з обмеженим доступом, якою є генеральний план с. Семиполки та в/м Семиполки в повному обсязі, детальний план с.Семиполки та в/м Семиполки в повному обсязі, планово-картографічні матеріали, порушив вищезазначені вимоги ст. ст. 17,19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», згідно яких ця інформація є відкритою та визначений механізм її забезпечення для доступу громадськості.

Відповідно до ст. 5 Закону України „Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.

Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення. дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Визначення вищевказаної інформації з обмеженим доступом порушує право позивача на отримання у власність, згідно ст. 118 ЗК України земельної ділянки, оскільки не надає змоги зазначити у відповідному клопотанні чітке її місцезнаходження та додати відповідні картографічні матеріали.

Згідно ч.3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Під час судового розгляду відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів на спростування позовних вимог ОСОБА_1 та підтвердження обґрунтованості заперечень на позов.

З огляду на що, суд приходить висновку про те, окремі положення розпорядження в частині визначення вищевказаної інформації з обмеженим доступом, прийняті всупереч чинних положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», з перевищенням повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», а тому позовні вимоги є доведеними і підлягають задоволенню.

Керуючись ч.11 ст. 17, ч.7 ст. 19 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст. 20, 21 Закону України «Про інформацію», ч.3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч.2 ст.71, ст.ст. 160 - 163 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати нечинними окремі положення розпорядження № 85 від 22 липня 2011 року та додатку № 3 «Про заходи забезпечення доступу до публічної інформації в Семиполківській сільській раді», що стосуються визначення генерального плану с. Семиполки, детального плану с.Семиполки, планово-картографічного матеріалу такими, що є інформацією з обмеженим доступом .

Зобов'язати сільського голову с.Семиполки Броварського району Київської області Василенка Миколу Петровича забезпечити загальний доступ до генерального плану та детального плану території с.Семиполки Броварського району Київської області шляхом його розміщення на веб-сайті Семиполківської сільської ради , а також у загальнодоступному місці у приміщенні Семиполківської сільської ради.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Броварський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Г. О. Білик

Рейтинг: 4.7/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Про затвердження Змін до Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, Міністерство оборони України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 4 березня 2013 р. за № 349/22881 Про затвердження Змін до Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями

Земучасток стоимостью более 6 млн. грн. вернули столице

Хозяйственным судом г. Киева 13.03.2013 удовлетворен иск прокуратуры г. Киева к обществу с ограниченной ответственностью о признании недействительным договора аренды, который заключен без соответствующего ...

Наследование несколькими лицами, раздел наследства

Раздел наследства по закону при наследовании несколькими наследниками

Вступление в наследство

Вступление в наследство, изменение долей в наследстве, очередность наследования — эти вопросы лучше решать под руководством адвоката.





Юридическая практика:
Про поділ спадкового майна

Про поділ спадкового майна Юристами було складено судовий позов в якому від суду вимагалося прийняти рішення про визнання права власності на частину ...

Про визнання права власності на спадкове майно ...

Про визнання права власності на спадкове майно за законом Громадянка звернулася до юриста по спадковим справам з метою отримати допомогу у вирішенні питання про визнання права власності ...

Про усунення від права спадкування

Про усунення від права спадкування За правовою допомогою до наших юристів звернувся громадянин, який просив правової допомоги у справі про усунення від права ...


Консультации по наследству:
Консультація про те, як подати позов до суду про прийняття спадщини

Здрастуйте! Бачила не раз, що Ви допомагаєте у вирішенні юридичних проблем по спадку різного роду. Перейду відразу до своєї ...

Юридичні послуги за правом представлення у спадщині

У мене дуже складна ситуація, просто не знаю, що робити і як поступати. До Вас звертаюся в перший раз, але за порадами своїх ...

Оформлення спадщини після смерті батька

У нашій родині сталося величезне горе. Крім того, що помер батько, так і ще почалися розборки з приводу спадщини батька. З'явилися ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca