Цивільна справа №760/9140/14-ц
№2/760/3524/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зінченко С.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкфурнітур» до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом.
Ухвалою Солом'янського районного суду міста Києва від 02 червня 2014 року позов залишено без руху, оскільки він не в повному обсязі відповідав вимогам статті 119 ЦПК України.
Позивачу надано строк в три дні з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до частини 1 статті 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали
Згідно ч. 2 вказаної статті якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 119 і 120 цього Кодексу, сплатить суму судового збору позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Як вбачається з матеріалів справи вищевказана ухвала суду від 02.06.2014 року направлялась того ж дня на адресу позивача, вказану як адреса для листування, проте залишились без відповіді, що за правилами ст. 77 ЦПК України вважається презумпцією належного повідомлення особи.
При цьому недоліки позову, вказані в ухвалі суду, позивач не усунув до цього часу, із заявою про продовження строку для усунення недоліків до суду не звертався, провадженням у справі не цікавився.
У своїх рішеннях Європейський суд із прав людини наголошує, що позивач (заявник) як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом часу цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належним їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Отже викладене свідчить про неусунення позивачем недоліків позовної заяви через втрату ним зацікавленості у вирішення спору, а тому позовну заяву слід визнати неподаною та повернути позивачу.
Керуючись статтями 119, 120, 121, 210 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкфурнітур» до ОСОБА_1 про стягнення коштів - повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення або у разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Зінченко С. В.