Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Здравствуйте!. Совершенно случайно набрел на этот интернет портал, чему сильно рад и доволен! С большим удовольствием размещу ссылку на своей страничке в интернете!

Хочется просто сказать спасибо!. Сегодня совершенно случайно набрел на этот портал, чему крепко рад! С удовольствием сошлюсь на Вас на своей страничке в блоге!

Довольно оригинальный, актуальный и абсолютно не похожий на другие интернет сайт! Хочется отблагодарить вас финансово. Как это можно сделать?
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Гром Л.М.

  1. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-5301/12/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Балаклицький А.І.

Суддя-доповідач: Гром Л.М.

УХВАЛА

Іменем України

"08" листопада 2012 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді -Гром Л.М.;

суддів - Бєлової Л.В.,

Міщука М.С.,

при секретарі судового засідання - Мотилю В.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Кандидата в народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі № 95 ОСОБА_3 на постанову Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2012 року у справі за адміністративним позовом Кандидата в народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі № 95 ОСОБА_3 до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 95, третя особа: Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2012 року в задоволенні позову Кандидата в народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі № 95 ОСОБА_3 відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивач, подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, які з`явились у судове засідання, перевіривши за матеріалами справи наведені у апеляційній скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Приймаючи рішення про відмову в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв у порядку та у спосіб, визначені законодавством про вибори народних депутатів України. Колегія суддів погоджується з даним висновком, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що довіреною особою позивача ОСОБА_4 29-30 жовтня 2012 року подані до Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 95 скарги на дії дільничних виборчих комісій з вимогами провести повторний підрахунок голосів виборців на цих виборчих дільницях.

Вказані скарги мотивовані тим, що під час голосування 28.10.2012 року та встановлення результатів підсумків голосування 28-29 жовтня 2012 року на виборчих дільницях №321289, №321290, №321291, №321292, №321294, №321295, №321296, №321298, №321299, №321307, №321310, №321315, №321319, №320569, №320570, №320572, №320573, №320575, №320592, №320600, №320602, №320615, №320619, №320620, №320626, №320627 довіреними особами позивача та офіційними спостерігачами було виявлено ряд порушень Закону України від 17.11.2011 року № 4061-VI «Про вибори народних депутатів України» (далі - Закон України № 4061-VI)., про що було складено відповідні Акти.

В період з 16 год. 45 хв. до 18 год. 25 хв. 02 листопада 2012 року Окружною виборчою комісією з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 95 за результатами розгляду скарг довіреної особи позивача ОСОБА_4 прийняті постанови №№ 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, якими відповідно до п. 15 ч. 2 ст. 31, ч. 7 ст. Закону України № 4061-VI скарги були залишенні без задоволення.

Із дослідженого відеозапису засідання ОВК № 95 судом першої інстанції було встановлено, що за вказані постанови проголосувала більшість членів комісії, що не заперечується сторонами.

Згідно зі статтею 108 Закону України № 4061-VI, кандидат у депутати, зареєстрований у встановленому Законом порядку, партія - суб'єкт виборчого процесу, в особі її керівника, представника партії у Центральній виборчій комісії, уповноваженої особи партії чи іншої особи, уповноваженої рішенням центрального керівного органу партії, довірена особа кандидата у депутати, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону, виборець, чиї особисті виборчі права або охоронювані законом інтереси щодо участі у виборчому процесі, у тому числі на участь у роботі виборчої комісії чи на здійснення спостереження, порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею та статтями 109 - 113 цього Закону.

Рішення, дії чи бездіяльність дільничної виборчої комісії, її члена може бути оскаржено до окружної виборчої комісії, яка утворила відповідну дільничну виборчу комісію.

Порядок розгляду скарг виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, затверджений постановою Центральної виборчої комісії від 31 липня 2012 року №133, розроблено з метою забезпечення однакового застосування виборчими комісіями Закону України "Про вибори народних депутатів України" при розгляді скарг, що стосуються виборчого процесу з виборів народних депутатів України. Виборчі комісії розглядають скарги в порядку, встановленому Законами України "Про вибори народних депутатів України", «Про Центральну виборчу комісію», керуючись цим Порядком (надалі за текстом - Порядок №133).

Відповідно до п. 1.2 Порядку №133, під скаргою слід розуміти звернення, в якому міститься інформація щодо порушення законодавства України про вибори депутатів та вимога забезпечити реалізацію і захист виборчих прав, законних інтересів відповідних суб'єктів виборчого процесу, поновити порушені виборчі права.

Як вбачається зі скарг довіреної особи позивача, вимогою останніх було провести повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях №321289, №321290, №321291, №321292, №321294, №321295, №321296, №321298, №321299, №321307, №321310, №321315, №321319, №320569, №320570, №320572, №320573, №320575, №320592, №320600, №320602, №320615, №320619, №320620, №320626, №320627.

Згідно з частиною дев'ятою статті 94 Закону України № 4061-VI, за наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також за наявності акта або письмової заяви чи скарги осіб, зазначених у частині першій статті 93 цього Закону, про порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів окружна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.

Таким чином, судом першої інстанції було обґрунтовано зазначено, що окружна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці при наявності: скарги, яка підтверджена належно оформленими актами про порушення виборчого законодавства, за умови, що ці порушення ставлять під сумнів результати підрахунку голосів.

Пунктом 9.1 ст. 9 Порядку №133 визначено перелік доказів, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення суб'єкта звернення зі скаргою, суб'єкта оскарження чи заінтересованих осіб, та інші обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги (письмові та речові докази, тощо).

Згідно ч. 1 ст. 112 Закону України № 4061-VI доказами, на підставі яких виборча комісія встановлює наявність чи відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення суб'єкта звернення зі скаргою, суб'єкта оскарження чи заінтересованих осіб, та інші обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги, можуть бути: 1) письмові документи і матеріали (в тому числі електронні), які містять відомості про обставини, що мають значення для правильного розгляду скарги; 2) письмові пояснення суб'єктів виборчого процесу, посадових і службових осіб органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, закладів, підприємств, установ, організацій, відповідних правоохоронних органів, отримані на вимогу виборчої комісії - суб'єкта розгляду скарги, в тому числі членів виборчої комісії, на виконання повноважень виборчої комісії; 3) речові докази; 4) висновки експертів, надані письмово на запит виборчої комісії - суб'єкта розгляду скарги, суб'єкта звернення зі скаргою або суб'єкта оскарження.

Відповідно до частини сьомої вказаної статті Закону України № 4061-VI виборча комісія оцінює належність, достовірність кожного доказу, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають наперед встановленої сили, за винятком обставин, фактів, встановлених судовим рішенням, що набрало законної сили.

Як вбачається з матеріалів справи та було вірно зазначено судом першої інстанції, позивачем на підтвердження своєї правової позиції не надано суду жодних доказів, якими б обґрунтовувались твердження про неправильний підрахунок голосів виборців на вищезазначених дільницях.

Відповідно до частини дев'ятої статті 113 Закону України № 4061-VI виборча комісія відмовляє в задоволенні скарги, якщо встановить, що рішення, дії або бездіяльність суб'єкта оскарження вчинені відповідно до закону, в межах повноважень, передбачених законом, і не порушують виборчі права суб'єкта звернення зі скаргою.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що у відповідача були відсутні правові підстави для прийняття рішення про проведення повторного підрахунку голосів.

Таким чином, суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та прийняв рішення з дотриманням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу потрібно залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись статтями 172, 177, 195, 196, 200, 205, 206 КАС України, суд,

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Кандидата в народні депутати України у одномандатному виборчому окрузі № 95 ОСОБА_3 -залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2012 року -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Гром Л.М.

Судді: Бєлова Л.В.

Міщук М.С.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

хворих на гостру та хронічну ниркову недостатність, закуплених за кошти Державного бюджету України на 2013 рік, Міністерство охорони здоров'я України

Про затвердження Розподілу витратних матеріалів для гемодіалізу з додатковими модальностями для лікування дітей, хворих на гостру та хронічну ниркову недостатність, закуплених за кошти Державного бюджету України на 2013 рік

Суд в Киеве признал компанию «Нефтегазстрой-Украина» банкротом

Хозяйственный суд г. Киева по иску ООО «Рамирент Украина» признал банкротом ПАО «Нефтегазстрой-Украина». Об этом говорится в документе, размещенном в Едином государственном реестре судебных решений.

Олександр ВІЛКУЛ: «Цього року 133 сім’ї на Закарпатті отримають нове житло»

Уряд виділив 13,5 млн. грн. для завершення заходів із переселення мешканців смт Солотвино на Закарпатті, які проживають у зоні техногенної небезпеки. Раніше в 2011 році Урядом було виділено ...

Парламент Туреччини вирішує, чи вводити війська в Сирію

На екстреному засіданні парламент Туреччини вирішує, чи відряджати війська у Сирію. Дозволу на це попросив уряд країни після трагічного інциденту в прикордонному місті Акчакале, де від сирійського ...





Юридическая практика:
Про визнання права власності на половину частини ...

Про визнання права власності на половину частини спадкового будинку У юридичній практиці часто бувають такі випадки, коли в питаннях оформлення спадщини, законні спадкоємці або спадкоємці за ...

Про визнання права власності на спадкове майно ...

Про визнання права власності на спадкове майно за законом Громадянка звернулася до юриста по спадковим справам з метою отримати допомогу у вирішенні питання про визнання права власності ...

Про визнання права на спадкове майно в порядку ...

Про визнання права на спадкове майно в порядку спадкової трансмісії Якщо спадкоємець майна за заповітом помер і не встиг її прийняти, не зміг провести нотаріальне оформлення після відкриття ...


Консультации по наследству:
Як виграти суд про спадщину?

Здрастуйте! Допоможіть виграти суд у спадковій справі! Для мене, я так розумію, треба знайти хорошого юриста по спадковим ...

Відновлюємо термін вступу в спадщину

Добрий день, консультанти. Мені дуже потрібна допомога адвоката у спадкових питаннях. Справа в тому, що звертаюся до Вас не ...

Успадкування майна за спадкової трансмісії

Добрий день! У мене не так давно померла бабуся, яка мала квартиру у власності. Заповіти вона залишити не встигла, адже дуже ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca