Справа №3-3047/13
№760/7707/13-п
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 квітня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Зінченко С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю прокурора Бондарчук І.П. адміністративну справу, що надійшла з Київської регіональної митниці, відносно:
ОСОБА_1, громадянина Канади, ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 працює: приватний підприємець,
за ст. 471 Митного Кодексу України, -
встановив:
Як вбачається з протоколу про порушення митних правил №022/10000/13 від 18 січня 2013 року, 18.01.2013 о 11 год. 55 хв. на митному посту «Аеропорт -"Київ" (Жуляни)» Київської регіональної митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю залу «Приліт» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), було зупинено громадянина ОСОБА_1 (ОСОБА_1), який слідував з Німеччини (Любек) рейсом wu 6102 літаком авіакомпанії «Візейр».
Під час проходження багажу через рентген-апарат у валізі, яка належить громадянину ОСОБА_1, та після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення «зеленого коридору» було виявлено предмети схожі на IPhone.
Громадянину ОСОБА_1 (ОСОБА_1) з валізою, яка належить йому, запропоновано пройти до службового приміщення. Після огляду валізи встановлено, що громадянин ОСОБА_1 (ОСОБА_1), переміщував мобільні телефони фірми Apple IPhone 5 у кількості 8 шт. та 2 мобільні телефони IPhone 5 та Nokia бувші у використанні.
Дані предмети знаходились в дорожній валізі пасажира серед особистих речей, без ознак приховування.
Відповідно до п. 11 ст. 370 МК України пропущено 2 мобільних телефони IPhone та Nokia бувші у використанні. Вилучено 8 нових у фабричній упаковці мобільних телефонів Apple IPhone 5.
Пасажир своїми діями обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування валюти та товарів до інспекторів митниці не звертався.
Своїми діями громадянин ОСОБА_1 (ОСОБА_1), порушив вимоги ст. 366 МКУ, яка чітко визначає порядок митного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон України громадянами. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статті 471 Митного кодексу України.
Предмети правопорушення - 8 мобільних телефонів Apple IPhone 5, згідно з описом предметів від 22.01.2013 року вилучені та зберігаються на складі Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А.
Згідно з службовою запискою від № вартість мобільних телефонів Apple IPhone 5 у кількості 8 шт. становить 48 341,66 грн. (сорок вісім тисяч триста сорок одна грн. 66 коп.).
15.02.2013 року винесена постанова Солом'янського районного суду згідно якої матеріали справи повернуті до Київської регіональної митниці для проведення додаткової перевірки щодо встановлення митної вартості кожного предмета правопорушення.
25.02.2013 року вищевказані матеріали справи надійшли до Київської регіональної (вх. № 1857/08-36).
15.03.2013 винесена постанова про призначення товарознавчої експертизи.
26.03.2013 отримано висновок від 19.03.2013 № 142001101-0140 відповідно до якого ринкова вартість:
- мобільних телефонів-смарфонів «іPhone 5, White, 16 GB, Model: А1428», білого кольору, в комплекті з блоком живлення, USB, кабелем, гарнітурою-навушником та інструкцією, станом на момент проведення дослідження, становить 6012,00 грн. за комплект (5 комплектів);
- мобільних телефонів-смарфонів «іPhone 5, Black, 16 GB, Model: А1428», чорного кольору, в комплекті з блоком живлення, USB, кабелем, гарнітурою-навушником та інструкцією, станом на момент проведення дослідження, становить 5936,00 грн. за комплект (2 комплекти);
- мобільних телефонів-смарфонів «іPhone 5, Black, 32 GB, Model: А1428», чорного кольору, в комплекті з блоком живлення, USB, кабелем, гарнітурою-навушником та інструкцією, станом на момент проведення дослідження, становить 6836,00 грн. за комплект (1 комплект).
Загальна вартість предметів, вилучених по справі, станом на момент проведення дослідження, становить - 48 768, 00 грн. (сорок вісім тисяч сімсот шістдесят вісім тисяч грн..).
Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено.
Таким чином, ОСОБА_1, у супроводжуваному багажі через пункт пропуску через державний кордон України, відкритий для повітряного сполучення, ввезені мобільні телефони загальна вартість яких перевищує еквівалент 500 євро.
Відповідно до вимог п. 4 ст. 374 МК України, вищевказані мобільні телефони підлягають письмовому декларуванню та оподаткуванню ввізним митом і податком на додану вартість.
Таким чином, своїми діями пасажир - ОСОБА_1 порушив умови ввезення товарів на митну територію України, а також, порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари які згідно законодавства України оподатковуються, а отже в його діях вбачаються ознаки порушення митних правил, встановлених ст. 471 МК України.
Предмети правопорушення - 8 мобільних телефонів Apple IPhone 5, згідно з описом предметів від 22.01.2013 року вилучені та зберігаються на складі Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А.
В судовому засіданні представник Київської регіональної митниці Панькін Д.В. протокол про порушення митних правил підтримав.
Прокурор в судовому засіданні складений митним органом протокол про порушення митних правил також підтримав.
ОСОБА_1 в судовому засіданні з обставинами, викладеними в протоколі про порушення митних правил, погодився, свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у розгляді справи та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 471 МК України порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів
Як встановлено під час розгляду справи, обставини, зазначені в протоколі про порушення митних правил, знайшли своє підтвердження у зібраних митним органом та досліджених судом доказах, поясненнях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а тому суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, знайшла також своє повне підтвердження.
Згідно ч. 2 ст. 33 КпАП України при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що обтяжують чи пом'якшують відповідальність порушника, судом не встановлено.
Враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що громадянина ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень 00 копійок.
Безпосередні предмети правопорушення - 8 мобільних телефонів Apple IPhone 5, які згідно з описом предметів від 22.01.2013 року вилучені та зберігаються на складі Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А, слід повернути ОСОБА_1.
На підставі викладеного та керуючись ст. 41 Конституції України, ст. 471 Митного кодексу України та ст. ст. 23, 33, 256, 278, 283, 284 КпАП України, суд
постановив:
Громадянина Канади ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного кодексу України, та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень 00 копійок.
Предмети правопорушення - 8 мобільних телефонів Apple IPhone 5, які згідно з описом предметів від 22.01.2013 року вилучені та зберігаються на складі Київської регіональної митниці за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А, повернути ОСОБА_1.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: Зінченко С. В.