Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/3065/14-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2014 року Подільський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Павленко О.О.,
при секретарі Мельниченко Т.С.,
за участю прокурора Король І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві кримінальне провадження № 12014100070001125 від 20.02.2014 року відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, уродженця м. Києва, громадянина України, українця, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 19.02.2014 р. близько 11 години, перебуваючи за адресою: м. Київ, вул. Кобзарська, 12, у невстановленої слідством особи незаконно придбав, а саме купив за 400 грн., для власного вживання без мети збуту, наркотичний засіб - героїн, який знаходився в шприці місткістю 5 мл. Вказаний шприц ОСОБА_1 поклав в ліву кишеню куртки та пішки направився в сторону вул. Вишгородська, чим почав незаконно зберігати його при собі.
В той же день, тобто 19.02.2014 р. близько 11 год. 50 хв. за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 49 працівниками міліції затриманий ОСОБА_1, який при затриманні скинув на землю шприц з наркотичним засобом, який незаконно зберігав в лівій кишені куртки. В період часу з 12 год. 50 хв. до 13 год. 20 хв. з вказаної ділянки вилучено шприц місткістю 5 мл заповнений до відмітки приблизно 4 мл наркотичним засобом - героїном, який ОСОБА_1 незаконно придбав та зберігав для власного вживання без мети збуту.
Згідно висновку експерта № 397х від 11.03.2014 р. надана на дослідження рідина коричневого кольору масою 3,806 г містить особливо небезпечний наркотичний засіб - героїн. Маса героїну (в перерахунку на суху речовину) в рідині становить 0,038 г.
Героїн, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770 «Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів», «Список № 1 Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено» в «Таблиці І» є особливо небезпечним наркотичним засобом.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому злочині передбаченому ч. 1 ст. 309 КК України визнав повністю, визнав всі фактичні обставини вчинення злочину, як вони пред'явлені в обвинуваченні, та надав показання, що він 19.02.2014 р. близько 11 години в м. Києві на вул. Кобзарська, 12, придбав за 400 грн для власного вживання героїн, який знаходився в шприці місткістю 5 мл., вказаний шприц він поклав в ліву кишеню своєї куртки та пішки направився в сторону вул. Вишгородська, в той же день близько 11 год. 50 хв. за адресою: м. Київ, вул. Вишгородська, 49 він був затриманий працівниками міліції.
Він повністю погоджується з обвинуваченням, кається у вчиненому, запевняє, що більше злочинів скоювати не буде.
Показання обвинуваченого відповідають фактичним обставинам справи і учасниками процесу не оспорюються.
Відповідно до ст.349 КПК України, за згодою всіх учасників судового розгляду, суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, чи правильно учасники судового розгляду розуміють зміст цих обставин, чи добровільною та істинною є їх позиція, а також їм роз'яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку.
Оцінюючи в сукупності всі досліджені докази, суд вважає встановленим, що своїми умисними діями, які виразились в незаконному придбанні та зберіганні наркотичного засобу без мети збуту, ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч. 1 ст. 309 КК України.
Обставинами, що пом'якшують покарання вчиненого ОСОБА_1, суд визнає щире каяття, що передбачено п 1 ч 1 ст.66 КК України.
Обставин, що обтяжують покарання, передбачені п 1 ч 1 ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Обираючи покарання обвинуваченому, суд враховує вимоги ст.65 КК України щодо загальних засад призначення покарання, межі санкцій ч.1 ст.309 КК України, що даний злочин відносяться до категорії злочинів середньої тяжкості, особу винного, який раніше не судимий, по місцю проживання характеризується позитивно, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, хворий на ВІЛ та туберкульоз 4 ступеню.
Враховуючи вказані обставини, суд приходить до висновку про необхідність засудження ОСОБА_1 до покарання у виді позбавлення волі.
При призначенні міри покарання обвинуваченому ОСОБА_1 суд, враховуючи особу винного, його характеристику з місця проживання, наявність пом'якшуючих покарання обставин, те, що він раніше не судимий, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, те, що вину свою визнав, його поведінка в суді свідчить про щире каяття, тяжких наслідків не настало, має постійне місце проживання та реєстрації, тяжко хворий на ВІЛ, туберкульоз, суд прийшов до висновку, що він може бути виправлений та перевихований без ізоляції від суспільства. Суд вважає можливим звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України та покласти на нього обов'язки згідно ст.76 КК України.
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати за проведення судової експертизи, проти чого обвинувачений не заперечує.
Суд вважає, що таке покарання буде справедливим, необхідним і достатнім для виправлення ОСОБА_1 та запобігання вчинення ним нових злочинів.
Керуючись ст.ст.373, 374 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України і призначити йому покарання у виді 1 року позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від призначеного покарання з випробуванням, строком на 1 один рік.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання та роботи; періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію (п. 2, 3, 4 ч. 1 ст. 76 КК України).
Запобіжний захід щодо ОСОБА_1 - не обирався.
Речові докази героїн, які зберігаються в камері схову Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві - знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави витрати за проведення судово хімічної експертизи в розмірі 887,04 грн.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суду м. Києва шляхом подачі апеляції протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Суддя Павленко О.О.