ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ ТА МАЙНОМ
НАКАЗ
Про затвердження Методичних рекомендацій Агентства держмайна України щодо організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимог до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків
Відповідно до частини третьої статті 49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ( 2343-12 ) та Положення про Державне агентство України з управління державними корпоративними правами та майном, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 451/2011, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації Агентства держмайна України щодо організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, що додаються.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора Департаменту юридичного забезпечення Січевлюка-Врублевського Т. С.
Перший заступник Голови Агентства держмайна України — голова комісії з проведення реорганізації
О. Ф. Каленков
Додаток
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ Агентства держмайна України щодо організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків
1. Методичні рекомендації Агентства держмайна України щодо організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майна державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків (далі — Методичні рекомендації), розроблені відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"( 2343-12 ) (далі — Закон).
2. Методичні рекомендації встановлюють процедуру визначення кандидатури організатора аукціону під час організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до них стосовно майна державних підприємств, які належать до сфери управління Державного агентства України з управління державними корпоративними правами та майном (далі — Агентство держмайна України), та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Агентство держмайна України.
3. Усі терміни та поняття, що вживаються у Методичних рекомендаціях, застосовуються у розумінні Закону( 2343-12 ).
Для цілей Методичних рекомендацій під терміном "боржник" розуміються державні підприємства, установи та організації, суб'єктом управління яких є Агентство держмайна України, та господарські товариства, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Агентство держмайна України.
4. Замовником аукціону є ліквідатор, призначений у справі про банкрутство боржника господарським судом у порядку, встановленому Законом ( 2343-12 ).
Згідно з частиною ( 2343-12 )другою статті 44 Закону ( 2343-12 ) ліквідатор має право самостійно проводити торги на аукціоні відповідно до законодавства або залучити на підставі договору організатора аукціону.
5. Організатора аукціону визначає замовник та укладає з ним договір на проведення аукціону.
6. Вимоги до організатора аукціону:
- юридична особа, зареєстрована у встановленому законодавством порядку, що має право здійснювати продаж майна шляхом проведення аукціону;
- наявність досвіду проведення аукціонів не менше трьох років;
- наявність технічних можливостей для забезпечення продажу майна боржника шляхом проведення аукціону (з урахуванням виду і особливостей майна, що підлягає продажу).
Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.
7. З метою виявлення кандидатур організаторів аукціону замовник не пізніше ніж за три місяці до дати проведення аукціону розміщує на офіційному веб-сайті боржника, своєму офіційному веб-сайті (за наявності) або іншим чином, зокрема у друкованому засобі масової інформації за місцезнаходженням майна боржника, оголошення, що має містити такі відомості:
- вимоги до кандидатури організатора аукціону;
- кінцевий термін прийняття від кандидатур заяв та документів, що підтверджують їх відповідність встановленим вимогам;
- інформацію про боржника, продаж майна якого здійснюватиметься на аукціоні;
- характеристику майна боржника, продаж якого здійснюватиметься на аукціоні, що вказує на необхідність наявності у організатора цього аукціону технічних можливостей для його проведення;
- текст проекту договору про проведення аукціону із зазначенням основних істотних умов договору (крім умови про суму винагороди та інформації про організатора аукціону);
- поштову адресу, за якою подаються заява та документи, що підтверджують відповідність кандидатур встановленим вимогам;
- контактні телефони для довідок.
8. Для визначення організатором аукціону кандидатури подають замовнику аукціону такі документи:
- заяву про виконання функцій організатора аукціону із зазначенням відомостей про кандидатуру організатора аукціону (повне найменування юридичної особи, ідентифікаційний код юридичної особи, організаційно-правова форма, місцезнаходження юридичної особи, номер телефону та інші засоби зв'язку, а також прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків (або відомості про серію та номер паспорта — для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті) особи, яка уповноважена представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами і має право вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори), а також пропозиції щодо суми винагороди за проведення аукціону;
- засвідчені в установленому порядку копії установчих або інших документів, відповідно до яких заявник має право проводити аукціони;
- довідку, підписану керівником юридичної особи, що підтверджує технічні можливості заявника для забезпечення продажу майна боржника шляхом проведення аукціону (у разі зазначення такої вимоги в оголошенні щодо виявлення кандидатур організатора аукціону);
- довідку, підписану керівником юридичної особи, що містить перелік проведених заявником аукціонів, для підтвердження його досвіду у цій сфері не менше трьох років.
9. У разі подання неповного комплекту документів або подання документів з порушенням вимог, передбачених у пункті 8 Методичних рекомендацій, або подання документів після встановленого кінцевого терміну, або подання недостовірних відомостей заява про виконання функцій організатора аукціону залишається без розгляду, про що замовник листом повідомляє заявника.
10. У разі надходження двох і більше заяв кандидатур, які відповідають вимогам, встановленим Методичними рекомендаціями, на виконання функцій організатора аукціону замовник у п'ятиденний строк з останнього дня подачі таких заяв проводить конкурсний відбір та визначає переможця з урахуванням таких показників:
- досвід роботи та технічні можливості (з урахуванням виду і особливостей майна, що підлягає продажу) із забезпечення організації продажу майна;
- пропозиції щодо суми винагороди за проведення аукціону.
11. Якщо в строк та за поштовою адресою, наведеними в оголошенні, не надійшло жодної заяви про виконання функцій організатора аукціону, замовник аукціону повторно у порядку та строк, встановлені пунктом 7 Методичних рекомендацій, розміщує на офіційному веб-сайті боржника, своєму офіційному веб-сайті (за наявності) або іншим чином, зокрема у друкованому засобі масової інформації за місцезнаходженням майна боржника, оголошення для виявлення кандидатур організатора аукціону.
12. З переможцем конкурсного відбору замовник укладає договір про проведення аукціону відповідно до вимог, встановлених Законом ( 2343-12 ).
13. За результатом проведеного аукціону ліквідатор надає до Агентства держмайна України звіт у письмовій формі.
Директор Департаменту юридичного забезпечення
Т. С. Січевлюк-Врублевський
{Текст взято з сайту Агентства держмайна України http://www.ppa.gov.ua}