Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Этот интернет проект - увлекательный.

Этот портал просто офигенный. Без всякого сомнения необходимый и простой в пользовании интернет проект.

Ваш интернет проект не только друг - этот портал, практически, - родственник для всех, кто живёт интересными видеоидеями!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про тимчасове ввезення автомобільних транспортних засобів громадянами-резидентами, Державна митна служба УкраїниДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

  1. 05.03.2013  № 11.1/2-12.2/2172-ЕП
  2. Начальникам митних органів

    Про тимчасове ввезення автомобільних транспортних засобів громадянами-резидентами

    З метою забезпечення правильного застосування вимог законодавства, що регулюють питання тимчасового ввезення громадянами-резидентами на митну територію України автомобільних транспортних засобів як транспортних засобів комерційного призначення, Державна митна служба України повідомляє.

    Відповідно до положень пункту 59 статті 4 Митного кодексу України ( 4495а-17 ) (далі — Кодекс) транспортні засоби комерційного призначення — це, зокрема, автотранспортні засоби (моторні транспортні засоби, причепи, напівпричепи), що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів.

    Статтею 1 Додатка C до Конвенції про тимчасове ввезення( 995_472 ) (Стамбул, 1990 рік) /далі — Конвенція/ визначено, що комерційне використання означає платне перевезення осіб або промислове чи комерційне платне або безоплатне перевезення вантажів.

    Згідно з пунктом (a) статті 5 Додатка C до Конвенції ( 995_472 ) транспортні засоби комерційного використання можуть поміщуватися в режим тимчасового ввезення з умовним повним звільненням від оподаткування за умови дотримання наступних вимог:

  3. вони повинні бути зареєстрованими на території, яка не є територією тимчасового ввезення;
  4. вони повинні бути зареєстрованими на ім'я особи, яка зареєстрована або постійно проживає за межами території тимчасового ввезення;

    вони повинні ввозитись та використовуватись особами, які здійснюють свою діяльність з такої території.

    Пунктом (a) статті 8 Додатка C до Конвенції( 995_472 ) та частиною третьою статті 189 Кодексу( 4495б-17 ) визначено, що тимчасове ввезення транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України допускається за умови, що такі транспортні засоби не використовуватимуться для внутрішніх перевезень на митній території України.

    Відповідно до статті 105 Кодексу( 4495б-17 ) у митний режим тимчасового ввезення поміщуються виключно транспортні засоби комерційного призначення, зазначені у статті 189 Кодексу( 4495б-17 ) та Додатку C до Конвенції( 995_472 ), на умовах, визначених цим Додатком.

    Разом з цим звертаємо увагу, що частинами першою та другою статті 194 Кодексу( 4495б-17 ) передбачено, що у разі ввезення товарів на митну територію України декларант або уповноважена ним особа попередньо повідомляють митний орган, у зоні діяльності якого товари будуть пред'явлені для митного оформлення, про намір ввезти ці товари. Попереднє повідомлення про намір ввезти товари на митну територію України здійснюється шляхом надання митному органу, в зоні діяльності якого товари будуть пред'явлені для митного оформлення, попередньої митної декларації або іншого документа, що може використовуватися замість митної декларації відповідно до статті 94 Кодексу( 4495б-17 ).

    Згідно з частиною другою статті 259 Кодексу( 4495в-17 ) попередня декларація повинна містити відомості достатні для ввезення товарів, транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України та забезпечення доставки їх до митного органу призначення.

    Перелік документів та відомостей, які подаються митному органу декларантом, уповноваженою ним особою або перевізником під час переміщення товарів автомобільним транспортним засобом комерційного призначення через митний кордон України, визначено у частині першій статті 335 Кодексу( 4495г-17 ). Так, митним органам подаються документи на транспортний засіб, транспортні (перевізні) документи (міжнародні товаротранспортні накладні), документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності), комерційні документи (за наявності) на товари, що перевозяться.

    Окрім того, згідно зі статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт"( 2344-14 ) у пунктах пропуску через державний кордон України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної митної справи, у сфері міжнародних автомобільних перевезень, здійснює контроль наявності дозвільних документів на виконання перевезень та ведення обліку автомобільних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

    Статтею 53 Закону України "Про автомобільний транспорт"( 2344-14 ) визначено документи, які перевізник повинен мати при здійсненні міжнародних перевезень, зокрема, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та документи на вантаж.

    Відповідно до пункту 3.5 Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень( z2120-12 ), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.10.2012 № 1066 (далі — Порядок), переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України здійснюється після перевірки посадовою особою митниці відправлення наявності електронної копії попередньої митної декларації або електронної попередньої митної декларації( z0374-12 ) в ЄАІС. Перевірка здійснюється шляхом запиту до ЄАІС за номером попередньої митної декларації або електронної попередньої митної декларації та встановлення відповідності інформації, що міститься у поданих товаросупровідних (товаротранспортних) документах, відомостям, заявленим в електронній копії попередньої митної декларації або електронної попередньої митної декларації.

    Пунктом 3.7 Порядку ( z2120-12 ) встановлено, що після перевірки наявної електронної копії попередньої митної декларації( z0374-12 ) або електронної попередньої митної декларації в ЄАІС посадова особа митниці відправлення заносить до ЄАІС відомості, зокрема, про транспортний засіб комерційного призначення (відповідно до реєстраційних документів на транспортний засіб зазначаються назва та/або реєстраційний номер).

    Строки доставки товарів та транспортних засобів комерційного призначення до митного органу, у якому здійснюватиметься їх митне оформлення, встановлюються у відповідності зі статтею 95 Кодексу( 4495б-17 ).

    Стосовно транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються для платного перевезення пасажирів, повідомляємо, що згідно зі статтею 5 Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення пасажирів і багажу( 995_845 ) (Женева, 01.03.73) перевізник повинен видати індивідуальний або колективний квиток, у якому зазначені назва та адреса перевізника, а також який містить вказівку, що договір перевезення підпадає під дію положень цієї Конвенції.

    Відповідно до положень статті 53 Закону України "Про автомобільний транспорт"( 2344-14 ) при виконанні міжнародних перевезень пасажирів перевізник повинен мати дозвіл країни, територією якої буде здійснюватися перевезення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, список пасажирів (для нерегулярних та маятникових перевезень), білетно-облікову документацію.

    Окрім того, враховуючи положення статті 366 Кодексу ( 4495г-17 ), транспортні засоби комерційного призначення повинні переміщуватися по каналу, позначеному символами червоного кольору ("червоний коридор").

    Для реєстрації та обліку товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України в пункті пропуску з використанням смуг руху "червоний коридор", використовується складова частина автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор-2006" — функціональний модуль "Диспетчер зони митного контролю".

    Результати митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів фіксуються у функціональному модулі "Електронний журнал вантажного пункту пропуску", до якого, зокрема, вноситься інформація по VIN-коду транспортного засобу, призначення транспортного засобу та режим його переміщення.

    При цьому повідомляємо, що з урахуванням положень статей 95 ( 4495б-17 ), 108( 4495б-17 ), 189( 4495б-17 ), 191( 4495б-17 ) та 200 Кодексу( 4495б-17 ) строк тимчасового ввезення для автомобільних транспортних засобів комерційного призначення, що ввозяться на митну територію України, становить 20 днів.

    Відповідно до частини другої статті 95 Кодексу( 4495б-17 ) цей строк не включає час перебування транспортних засобів комерційного призначення під митним контролем у зонах митного контролю.

    Разом з цим звертаємо увагу, що частиною другою статті 105 Кодексу( 4495б-17 ) передбачено, що у разі порушення умов митного режиму тимчасового ввезення особа, відповідальна за дотримання режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання та пеню відповідно до Податкового кодексу України( 2755-17 ).

    Водночас згідно з пунктом 60 статті 4 Кодексу( 4495а-17 ) транспортні засоби особистого користування — наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД( 2371г-14 ) та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД( 2371г-14 ), що зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового або комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безоплатно.

    Статтею 1 Додатка C до Конвенції( 995_472 ) встановлено, що приватне використання означає перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання.

    Звертаємо увагу, що статтею 1 Конвенції( 995_472 ) та пунктом 35 статті 4 Кодексу( 4495а-17 ) встановлено, що поняття "особа" означає юридичну та фізичну особу.

    У зв'язку з цим особисте користування (приватне використання) не обмежується виключно інтересами фізичної особи, а може здійснюватися і в інтересах юридичних осіб.

    З огляду на викладене вище, згідно із положеннями Кодексу та Конвенції( 995_472 ) транспортні засоби, які тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-резидентами в службових цілях, а не для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів через митний кордон України, не відносяться до транспортних засобів комерційного призначення. Митне оформлення таких транспортних засобів здійснюється згідно із частиною третьою статті 380 Кодексу( 4495г-17 ).

    Перший заступник — голова комісії з реорганізації  Державної  митної служби України

    О. М. Дороховський

    WEB MD Office "НПО Поверхность", www.master-d.com.ua

    Юридичний портал Справедливість

    Рейтинг: 4.5/5, основан на 25 голосах.

    Вам будет интересно:

    Про введення в дію рішень колегії Держземагентства України від 05.07.2013, Державне агентство земельних ресурсів України

    Про введення в дію рішень колегії Держземагентства України від 05.07.2013 Відповідно до абзацу другого пункту 13 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України( 445/2011 ), затвердженого Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 445, НАКАЗУЮ:

    Кадрові питання

    Президент Українипризначив:Кабінет Міністрів Українипризначив:звільнив:

    Высший админсуд Украины обязал киевлян сообщать о проведении массовых акций за 10 дней

    Высший административный суд Украины (ВАСУ) обязал киевских пикетчиков подавать уведомление о проведении массовых мероприятий за 10 дней. Об этом говорится в определении ВАСУ от 23 января 2013 ...

    Суды в России начали штрафовать за размещение вакансий с требованиями к возрасту и внешности

    В Волгоградской области (РФ) возбуждено почти полтора десятка административных дел о дискриминационных требованиях к соискателям в газетных объявлениях о приеме на работу. По одному из них уже ...





    Юридическая практика:
    Про усунення права на спадкування

    Про усунення права на спадкування Адвокату по спадковим правовідносинам потрібно було вирішити спірну ситуацію про усунення від права на спадкування сестер ...

    Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення ...

    Про встановлення факту прийняття спадщини, виділення частини спадкового майна та про визнання права власності на спадкове майно Нотаріальне оформлення спадщини часто заходить у глухий кут через різні перешкоди та фактори. Однією із таких перешкод може ...

    Про визнання права власності на спадкове майно ...

    Про визнання права власності на спадкове майно за законом Громадянка звернулася до юриста по спадковим справам з метою отримати допомогу у вирішенні питання про визнання права власності ...


    Консультации по наследству:
    Якщо залишилася квартира після смерті

    Доброго дня, шановні консультанти з юридичних питань! Звертаюся до Вас за порадою, оскільки ви не перший раз мені допомагаєте, ...

    Допоможемо оскаржити заповіт через суд

    Добрий день, консультанти в питаннях спадкового права. Звертаюся до Вас, оскільки мені здається, ніхто більше не зможе допомогти, ...

    Юридичні послуги за правом представлення у спадщині

    У мене дуже складна ситуація, просто не знаю, що робити і як поступати. До Вас звертаюся в перший раз, але за порадами своїх ...


    Новости наследственных дел:
    На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

    На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

    Судья не может считаться независимым от политического .

    Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

    Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


    Рекомендации пользователей:
    1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca