КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2 а - 9075/11/1023 Головуючий у 1-й інстанції: Малишенко Т. О. Суддя-доповідач: Старова Н.Е.
УХВАЛА
Іменем України
17 березня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Старової Н. Е.
суддів: Файдюка В. В., Чаку Є. В.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м.Славутичі на постанову Славутицького міського суду Київської області за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у м.Славутичі про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду першої інстанції від 12 грудня 2011 р. позов задоволено. Суд визнав неправомірними дії відповідачів та зобов'язав провести позивачу перерахунок та виплату недоотриманих коштів в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України "Про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01.01.2011 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
На вказану постанову відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати і винести нову про відмову в задоволенні позову, посилаючись на те, що виплати здійснювалися правомірно відповідно до вимог постанови КМУ від 26.07.1996 року № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що позивач є непрацюючим пенсіонером та проживає в населеному пункті, який віднесений до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до переліку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.1991 року № 106.
Відповідно до частини 2 статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають у зоні посиленого радіоекологічного контролю, мають бути підвищені у розмірі на одну мінімальну заробітну плату.
Всупереч зазначеним нормам Закону позивачу вказані доплати виплачувалися частково, у фіксованому розмірі, визначеному відповідно до постанови КМУ від 26.07.1996 року № 836 "Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
З огляду на загальні засади пріоритетності законів над підзаконними актами Закон України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"має вищу юридичну силу ніж постанова Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836.
Таким чином, позивач має право на щомісячне отримання компенсаційних виплат відповідно до статті 39 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Отже, доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.
На підставі викладеного, враховуючи, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, керуючись ст.ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову Славутицького міського суду Київської області від 12 грудня 2011 р. - без змін.
Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя:
Судді:
Головуючий суддя Старова Н.Е.
Судді: Файдюк В.В.
Чаку Є.В.