Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Огромнейшее спасибо. Очень благодарны! Ребята - умнички.

Этот сайт классный! работал на нем очень чуть ли не по три раза на день. Этот портал ожидает светлое будущее. Желаю удачи. Хотелося б видеться с Вашими трудами чаще! Действуйте!

Огромное количество необходимой информации.
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - Київський апеляційний адміністративний суд - Парінов А.Б.

  1. УХВАЛА

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 372/4013/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Проць Т.В. Суддя-доповідач: Парінов А.Б.

УХВАЛА

Іменем України

19 вересня 2014 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Парінова А.Б.,

суддів: Грибан І.О., Губської О.А.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області на постанову Обухівського районного суду Київської області від 29 серпня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі Київської області та Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернулася до суду даним позовом, в якому просила:

- визнати відмову управління Пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області в призначенні пенсії на пільгових умовах відповідно до п. «б» ч.2 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» незаконною;

- зобов'язати управління Пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області включити її період роботи з 25.03.1986 по 31.03.1991 лаборантом хімічного аналізу лабораторії цеху ферментації у ВАТ «Трипільський біохімічний завод» (ВАТ «Стиролбіотех») до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до п. «б» частини другої ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;

- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Обухові та Обухівському районі Київської області призначити пенсію на пільгових умовах відповідно до п. «б» частини другої ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Постановою Обухівського районного суду Київської області від 29 серпня 2014 року позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області оскаржило його в апеляційному порядку.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову відмовити.

Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що суд першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення неправильно застосував норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Згідно з вимогами ст. 183-2 КАС України апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду - без змін, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач з 25 березня по 31 березня 1991 року працювала на посаді лаборанта хімічного аналізу лабораторії цеху ферментації лізингу ВАТ «Трипільський біохімічний завод».

Зазначений стаж підтверджуються копією трудової книжки, довідками від 24.11.2008 року №211 та від січня 2013 року №55.

В серпні 2013 року позивач звернулась до територіального управління Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.2 п «б» .ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» із зменшенням пенсійного віку на пільгових умовах за Списком № 2.

Рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі Київської області від 22.08.2013 року ОСОБА_2 було відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки у довідці ВАТ «Стиролбіотех» від 24.11.2008 року №211 відсутні підписи начальника відділу кадрів та головного бухгалтера.

20.03.2014 року позивач повторно звернулася до відповідача із заявою призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.2 п. «б» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» із зменшенням пенсійного віку на пільгових умовах за Списком № 2.

Рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Обухові та Обухівському районі Київської області від 20.06.2014 року ОСОБА_2 було повторно відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах, оскільки довідка ВАТ «Стиролбіотех», що є правонаступником ВАТ «Трипільський біохімічний завод», від 24.11.2008 року №211 не відповідає встановленим вимогам.

Вважаючи відмову відповідача протиправною, позивач звернулася з даним позовом до суду.

Приймаючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходив з того, пільговий стаж позивача підтверджений належним чином.

Колегія суддів погоджується з наведеним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно обставин справи між сторонами виник спір щодо підтвердження пільгового стажу роботи позивача на роботах лаборантом хімічного аналізу лабораторії цеху ферментації у ВАТ «Трипільський біохімічний завод», які відносяться до Списку №2, що дає дають право на пільгову пенсію.

Відповідно до п. «б» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи мають працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.

Відповідно до ст. 100 Закону України «Про пенсійне забезпечення» особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Відповідно до Постанови № 1173 Ради Міністрів СССР від 22 серпня 1956 року «Про затвердження списків», майстри, старші майстри, майстри на міжопераційному контролі відносяться до списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

Таким чином, пільговий стаж позивача за період з 25.03.1986 року по 31.03.1991 року дає право позивачу на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку.

Згідно п.3 Наказу Мінпраці від 18 листопада 2005 року №383 «Про затвердження Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 р., при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, чинні на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або професіях незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Відповідно п. «б» ч.1 ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за віком на пільгових умовах, незалежно від місця останньої роботи мають працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам.

Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Згідно пункту 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року N 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Відповідно до Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року №383 вказано, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, трудовий стаж позивача, що дає право на пільгову пенсію, підтверджений записами в трудовій книжці позивача, що в силу вищенаведених норм законодавства є достатньою підставою для підтвердження пільгового стажу.

Крім того, згідно довідки ВАТ «Стиролбіотех» від 24.11.2008 року №211 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, позивач працювала повний робочий день в технологічному процесі виробництва продукту немедичного призначення - лізину одержаного мікробіологічним синтезом на Трипільському біохімічному заводі в період з 25.03.1986 року по 31.03.1991 року, які відносяться до Списку № 2 розділу XХІІІ підрозділу 6, код КП 2250600а-13265.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов вірного висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо визнання протиправною відмови відповідача у призначенні пільгової пенсії за віком з підставі не підтвердження пільгового стажу та зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком.

Посилання відповідача на Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N 637, на не надання позивачем для підтвердження пільгового трудового стажу інших документів, які містять відомості про періоди роботи колегія суддів вважає помилковими, оскільки період роботи позивача, що дає право на призначення пільгових умовах підтверджений копією трудової книжки, що в даному випадку є належним доказом підтвердження трудового стажу.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, що призвело або могло призвести до неправильного вирішення спору.

Відповідно до статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Колегія суддів, вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення відповідно до норм матеріального та процесуального права.

За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

На підставі викладеного, керуючись статтями 196, 183-2, 198, 200, 205, 206, 112, 254 КАС України, колегія суддів, -

у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області залишити без задоволення.

Постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 21 березня 2012 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя А.Б. ПаріновСудді І.О. Грибан О.А. Губська

Головуючий суддя Парінов А.Б.

Судді: Грибан І.О.

Губська О.А.

Рейтинг: 4.8/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Соцсеть «Фейсбук» стала оперативной пиар площадкой для юристов, – эксперты

В Киеве продолжает работу Международный форум продвижения юридических услуг, организованный издательством «Юридическая практика». Напомним, форум проходит в отеле «Премьер Палас» (бульвар Т. ...

Про практику застосування судами при розгляді справ окремих норм матеріального права щодо кваліфікації хуліганства, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим Про практику застосування судами при розгляді справ окремих норм матеріального права щодо кваліфікації хуліганства

Про усунення порушень Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Про усунення порушень Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом ТОВ «Дніпропетровська паперова фабрика»

Шановні журналісти!

З 5 по 11 вересня у Міжнародному дитячому центрі Артек відбудуться Всеукраїнські фінали змагання загонів юних інспекторів руху та гри команд КВН ЮІР. Захід організований Управлінням ДАІ МВС ...





Юридическая практика:
Про поділ спадкового майна, визнання права власності ...

Про поділ спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно Частки спадщини між спадкоємцями можуть бути, як рівними, так і не рівними, виходячи з декількох факторів, таких як заповіт ...

Про визнання права власності на житловий будинок ...

Про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування Юрист по спадщині надала допомогу у судовій справі про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування

Про усунення від права на спадкування та надання ...

Про усунення від права на спадкування та надання права на спадкування Особа може позбутися права успадковувати спадкове майно за законом, якщо довести, що дана особа відмовилась у наданні догляду ...


Консультации по наследству:
Допоможемо оскаржити заповіт через суд

Добрий день, консультанти в питаннях спадкового права. Звертаюся до Вас, оскільки мені здається, ніхто більше не зможе допомогти, ...

Нюанси вступу в спадщину на будинок і автомобіль, вклад у банку

Доброго Вам дня. Звертаюся до Вас з великим проханням допомогти порадою юриста. Знаю, Ви добре розбираєтеся в юридичних питаннях ...

Консультація адвоката з оформлення спадщини

Добрий день! Не так давно, всього близько 2 місяців тому, у мене помер дідусь, який мав власну квартиру. Саме з цієї причини ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca