Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Большое Вам спасибо. С Вами приятно работать! Ребята - действительно молодцы.

Доброй ночи!

Огромное спасибо создателям этого портала!!! Он действительно - большая находка! Всё просто отлично!!!
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

Про стягнення заборгованості за кредитним договором - Деснянський районний суд міста Києва - Петріщева І. В.

  1. ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Номер провадження 2/754/1982/14

Справа №754/877/14-ц

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

31.03.2014 м. Київ

Деснянський районний суд міста Києва у складі: головуючого судді Петріщевої І.В., при секретарі судового засідання Сивенко В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

В С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль» звернулось до Деснянського районного суду міста Києва з зазначеною позовною заявою, в якій просить стягнути на його користь з ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором №014/1063/82/0066956 від 26.07.2012 року у розмірі 41278,68 гривень. В обґрунтування позовних вимог, представник позивача зазначив, що 26.07.2012 року між Публічним акціонерним товариством «Райффайзен Банк Аваль» та ОСОБА_2 укладений кредитний договір №014/1063/82/0066956, за умовами якого позивач надав відповідачу кредитні кошти у розмірі 31433,36 грн. строком на 72 місяців по 26.07.2018р., зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 39,9% річних на суму залишку заборгованості за кредитом. Позивач свої зобов'язання виконав в повному обсязі надавши ОСОБА_2 кредит у розмірі, встановленому кредитним договором, який належним чином зобов'язання за даним договором не виконує та у зв'язку з порушенням зобов'язань станом на 23.12.2013 року має заборгованість перед позивачем у розмірі 41278,68 грн.

У судове засідання сторони не з'явились.

Представник позивача звернувся до суду з заявою про розгляд справи за відсутності позивача, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, не заперечує проти заочного розгляду справи.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується оголошенням у пресі - газеті Київської міської Ради «Хрещатик» від 26 березня 2014 року, поважні причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надійшло.

На підставі ст. 224 ЦПК України суд ухвалив провести заочний розгляд справи з ухваленням заочного рішення на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши та проаналізувавши докази, які містяться в матеріалах справи, суд на основі повно та всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог та заперечень, дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що 26.07.2012 року між Публічним акціонерним товариством «Райффайзен Банк Аваль» та ОСОБА_2 було укладено кредитний договір №014/1063/82/0066956, за умовами якого позивач надав відповідачу кредитні кошти у розмірі 31433,36 грн. строком на 72 місяців по 26.07.2018р., зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 39,9% річних (а.с. 7-11).

Вимога про дострокове виконання грошових зобов'язань за кредитним договором, у зв'язку з непогашенням заборгованості, відповідачем залишена без задоволення (а.с. 12).

Відповідно до розрахунку заборгованості станом на 23.12.2013 року, у відповідача перед позивачем наявна заборгованість у розмірі 41278,68 грн., яка складається з: 30012,90 грн. заборгованості за кредитом, у тому числі 807,46 грн. простроченої заборгованості; 5906,87 грн. заборгованості за відсотками, у тому числі 5021,04 грн. простроченої заборгованості за відсотками; 5358,91 грн. пені (а.с. 6).

Судом об'єктивно встановлено, що між сторонами у справі на підставі укладеного кредитного договору виникли зобов'язання, за якими позивач надав відповідачеві послуги, а останній зобов'язався їх оплатити на визначених умовах та у відповідний строк. Проте, всупереч взятим на себе зобов'язанням по виплаті кредитних коштів у визначені договором строки, відповідач їх належним чином не виконав, у зв'язку з чим у відповідача перед позивачем виникла прострочена заборгованість.

Статтями 1049, 1054 Цивільного кодексу України передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути кредитору надані грошові кошти (кредит) та сплатити проценти у строки та на умовах, встановлених договором.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог-відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 525 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Статтею 610 ЦК України під порушенням зобов'язання передбачено його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

За змістом ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов'язання.

Згідно з ст. 599 ЦК України, зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Разом тим, відповідачем суду не надано жодних належних та допустимих доказів в заперечення позовних вимог, не здобуто таких доказів і в ході судових засідань.

Повно та всебічно з'ясувавши обставини справи, оцінивши зібрані у справі докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону, обставини справи підтверджені певними засобами доказування, тому позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 213 - 215, 218, 224 - 226 ЦПК України, ст.ст. 3, 11, 15, 16, 22, 525, 526, 530, 599, 610, 611, 612, 625, 627, 1054-1056-1 Цивільного кодексу України,

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» задовольнити.

Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» з ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором №014/1063/82/0066956 від 26.07.2012 року у розмірі 41278,68 гривень.

Стягнути на користь Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» з ОСОБА_2 судові витрати у розмірі 412,79 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя Петріщева І.В.

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Мовному питанню потрібна стратегія

Президент Віктор Янукович таки підписав Закон № 5029-VI Про засади державної мовної політики. При цьому він доручив Кабінету Міністрів утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих ...

Уряд значно помолодшав

Премєр-міністр Микола Азаров сподівається, що новий Кабінет Міністрів виправдає очікування людей. Сьогодні приступив до роботи новий уряд. Він справді новий. 10 членів Кабінету Міністрів до цього ...

Группа «Ария» подала иск к бывшему вокалисту из-за исполнения своих хитов

Музыканты группы «Ария» подали иск к своему бывшему вокалисту Артуру (Михееву) Беркуту за исполнение хитов группы на сольных концертах. Об этом говорится в заявлении музыкантов. Группа намерена ...

Экс-ректор Национального университета ГНС П.Мельник в Калифорнии, – ГПУ

Бывший ректор Национального университета Государственной налоговой службы Петр Мельник находится в городе Сан-Маркос в штате Калифорния (США). Об этом сообщили в Генпрокуратуре в ответ на депутатский ...





Юридическая практика:
Про визнання права власності на половину частини ...

Про визнання права власності на половину частини спадкового будинку У юридичній практиці часто бувають такі випадки, коли в питаннях оформлення спадщини, законні спадкоємці або спадкоємці за ...

Про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування ...

Про усунення перешкод у здійсненні права на спадкування та визнання права власності в порядку спадкування за заповітом Починаючи процес нотаріального оформлення спадкового майна, громадяни часто зіштовхуються із перешкодами, які можна вирішити ...

Розподіл спадкового майна

Розподіл спадкового майна Юрист професійно надала допомогу в розподілі спадку громадян, що звернулися до неї


Консультации по наследству:
Нюанси вступу в спадщину на будинок і автомобіль, вклад у банку

Доброго Вам дня. Звертаюся до Вас з великим проханням допомогти порадою юриста. Знаю, Ви добре розбираєтеся в юридичних питаннях ...

Як отримати спадщину в Україні і які потрібні документи у спадок?

Мій батько недавно помер і залишив після себе велику спадщину, але я не можу її отримати, оскільки мені заважає його цивільна ...

Успадкування майна за спадкової трансмісії

Добрий день! У мене не так давно померла бабуся, яка мала квартиру у власності. Заповіти вона залишити не встигла, адже дуже ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca