МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про внесення змін до наказу Мінприроди від 17.06.2011 № 203
З метою виконання Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про фінансування програми "Підтримка реалізації Стратегії національної екологічної політики України на період до 2020 року" НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Положення про Спільну групу з моніторингу виконання Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про фінансування програми "Підтримка реалізації Стратегії національної екологічної політики України на період до 2020 року", затвердженого наказом Мінприроди від 17.06.2011 № 203, виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Романова М.І.
Міністр
О. А. Проскуряков
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України 17.06.2011 № 203 (у редакції наказу Мінприродии від 23.08.2013 № 366)
ПОЛОЖЕННЯ про Спільну групу з моніторингу виконання Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про фінансування програми "Підтримка реалізації Стратегії національної екологічної політики України на період до 2020 року"
1. Дане Положення розроблено на основі:
Типового положення про Спільну групу моніторингу програм, які реалізуються в Україні із застосуванням механізму секторальної бюджетної підтримки( v0460665-10 ), що затверджене наказом Міністерства економіки України від 22.04.2010 № 460 (далі — Типове положення) та додатка II до Фінансової Угоди між Україною та ЄС "Підтримка реалізації Стратегії національної екологічної політики на період до 2020 року" (далі — Угода).
2. Поняття, що вживаються у цьому положенні, мають таке значення:
секторальна бюджетна підтримка (далі — СБП) — спосіб реалізації програм допомоги ЄС, за якого фінансові ресурси, надані ЄС на безоплатній та безповоротній основі, переказуються до Державного бюджету України з метою їх подальшого використання згідно з бюджетним законодавством України для фінансування заходів з реформування узгодженого з ЄС сектору реалізації державної політики України;
програма "Підтримка реалізації Стратегії національної екологічної політики України на період до 2020 року" (далі — Програма), яка реалізується із застосуванням механізму СБП, — документ, який є невід'ємною частиною міжнародного договору, укладеного між Урядом України та ЄС, і визначає комплекс заходів, що мають бути здійснені в рамках реформування сектору з охорони навколишнього природного середовища та реалізації державної екологічної політики України із застосуванням механізму СБП, очікувані результати, а також обсяги, умови та процедури отримання фінансових ресурсів, що надаються для реалізації цих заходів, та технічної допомоги ЄС для підтримки впровадження Програми;
моніторинг Програми — діяльність, що передбачає спостереження, збирання, обробку, аналіз та узагальнення інформації стосовно виконання Програми з метою оцінки перебігу реформ у секторі з охорони навколишнього природного середовища та реалізації державної екологічної політики України;
індикатори бюджетної підтримки (далі — Індикатори) — показники та/або критерії, що є невід'ємною частиною Програми, за допомогою яких визначається прогрес у досягненні цілей, визначених цією Програмою для кожного року або для одного року порівняно з іншим роком, оцінка результативності яких є передумовою прийняття ЄС рішення про надання подальшого фінансування.
3. Спільна група моніторингу Програми (далі — СГМ) є координаційним органом, утвореним на період виконання Програми з метою забезпечення моніторингу виконання Індикаторів та координації діяльності усіх залучених міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, установ та організацій для належного виконання Індикаторів та досягнення очікуваних результатів Програми.
4. СГМ у своїй діяльності керується Конституцією ( 254к/96-ВР ) та законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, положеннями Програми, Типовим положенням( v0460665-10 ), а також цим Положенням.
5. Основними завданнями СГМ є:
організація взаємодії органів державної влади, установ та організацій з питань забезпечення виконання Індикаторів та досягнення очікуваних результатів Програми;
підготовка та розгляд пропозицій щодо виконання Індикаторів та досягнення очікуваних результатів Програми;
підготовка рекомендацій та пропозицій щодо усунення недоліків та розв'язання проблемних питань, що стримують виконання Індикаторів та досягнення очікуваних результатів Програми;
підготовка висновків щодо прогресу в ході виконання Програми, а також відповідності загальним та спеціальним умовам, визначеним Угодою, та результатів, яких було досягнуто протягом звітного періоду.
6. СГМ відповідно до покладених на неї завдань має право:
проводити аналіз ефективності заходів з досягнення належного рівня виконання Індикаторів та очікуваних результатів Програми;
утворювати в разі потреби тимчасові експертні та робочі групи і залучати в установленому порядку до участі в них працівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за згодою), а також іноземних експертів, профінансованих за програмами ЄС;
вносити пропозиції та рекомендації щодо підвищення ефективності заходів, спрямованих на досягнення належного рівня виконання Індикаторів та очікуваних результатів Програми;
отримувати в установленому порядку від органів виконавчої влади інформацію, необхідну для виконання завдань Програми;
7. Відповідно до поставлених перед нею завдань та рівня компетенції, СГМ розподіляється на два дієвих рівні:
(1) керівний комітет (далі — КК СГМ) та
(2) технічний комітет (далі — ТК СГМ).
8. Європейська Комісія буде представлена на всіх нарадах керівного та технічного комітетів СГМ і братиме в них участь. До участі у роботі СГМ залучатимуться також інші донори, зокрема представники Шведського агентства з міжнародної допомоги (далі — SIDA).
9. СГМ має такий посадовий склад:
один представник від кожного заінтересованого міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади за посадою не нижче керівника або заступника керівника структурного підрозділу такого органу (за згодою);
представник Секретаріату Кабінету Міністрів України за посадою не нижче керівника сектору (за згодою);
представники підрозділів Мінприроди, що відповідають за виконання показників, визначених додатком II до Угоди;
не більше двох представників від кожного заінтересованого міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади за посадою не нижче начальника відділу (за згодою);
відповідальні виконавці вказаних підрозділів Мінприроди, що персонально відповідають за виконання показників, визначених додатком II до Угоди.
До складу СГМ входять представники Мінприроди, а також Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін'юсту, МЗС та Мінрегіону, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади (за згодою) та Секретаріату Кабінету Міністрів України (зокрема Координаційного бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів) (за згодою). Представники неурядових організацій можуть брати участь у засіданнях керівного та технічного комітетів СГМ в якості запрошених спостерігачів.
Головою СГМ є перший заступник Міністра екології та природних ресурсів України.
Секретарем СГМ є спеціаліст структурного підрозділу Мінприроди, до компетенції якого належить реалізація державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища
Персональний склад СГМ затверджується наказом Мінприроди України.
10. Формою роботи СГМ є засідання, які скликаються її головою в разі потреби, але не рідше ніж один раз на рік для КК СГМ і щоквартально для ТК СГМ — для оцінки, обговорення та погодження ходу виконання Програми відповідно до загальних і особливих умов, оцінки досягнення показників, а також для розв'язання інших поточних питань.
11. Засідання СГМ проводить її голова, в разі його відсутності — заступник Міністра екології та природних ресурсів України — керівник апарату.
Голова СГМ:
за необхідністю створює міжвідомчі робочі групи, тимчасові експертні та робочі групи для проведення моніторингу виконання окремих завдань та підтримки процесу досягнення показників Програми.
13. Обговорення під час засідань КК СГМ на рівні керівництва має сприяти досягненню порозуміння щодо висновків (завчасно підготовлених спеціалістами ТК СГМ) стосовно прогресу в ході виконання Програми, а також відповідності загальним та спеціальним умовам, визначеним Угодою, та результатів, яких було досягнуто протягом звітного періоду.
Метою обговорення є підготовка (на основі відкритості та об'єктивності) оцінки відповідності загальним та спеціальних умовам, а також — ходу виконання Індикаторів, яка згідно з Угодою має бути підготовлена Урядом України (Бенефіціаром), та яку Європейська Комісія, також користуючись власною оцінкою, підготовленою своїми співробітниками, чи підготовленою, в разі необхідності, із залученням зовнішньої технічної експертизи, буде використовувати як основу для прийняття рішення про здійснення виплати.
У разі необхідності Українська сторона може висловити свою позицію шляхом голосування представників від України у СГМ. Таке рішення вважається схваленим Українською стороною, якщо за нього проголосувало дві третини членів СГМ від України, що взяли участь у голосуванні.
Пропозиції та рекомендації СГМ фіксуються у протоколі, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і надсилається усім членам СГМ та Кабінетові Міністрів України.
Член СГМ, а також представники Європейського Союзу, які не підтримують пропозицій (рекомендацій), можуть викласти у письмовій формі окрему думку, що додається до протоколу засідання.
14. Пропозиції та рекомендації СГМ можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить Мінприроди.
15. Мінприроди вживає усіх необхідних заходів для забезпечення публічності реалізації Програми, зокрема її фінансування.
16. Організаційне, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності СГМ здійснює структурний підрозділ Мінприроди, до компетенції якого належить питання координації та комплексного аналізу реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Директор Департаменту стратегічного планування, економіки та фінансів
Є.В. Ярова
{Текст взято з сайту Мінприроди України http://www.menr.gov.ua/}