Адвокаты по наследственным делам
Отзывы о нас
Для меня это была просто большая находка! Вторую неделю сижу здесь на интернет портале и валить отсюда не собираюсь.

Влюбилась в Ваш сайт!!! Какие же Вы умнички!!! Искренне хочу пожелать Вам творческих успехов!

Очень оригинальный, интересный и полностью отличающийся от всех остальных сайт! Хочется поддержать Вас денежкой. Как это можно организовать?
Наши услуги

Вопрос к юристу по наследству:

Статьи
Право власності на спадок

Право власності на спадок Визнання прав власності на спадок (зразок судової справи), позовна заява про спадщину

Наследство по завещанию: раскрываем юридические ...

Наследство по завещанию: раскрываем юридические секреты Завещание необязательно гарантирует выполнение воли наследодателя, ведь в некоторых случаях можно признать завещание недействительным

про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії - Житомирський апеляційний адміністративний суд - Жизневська А.В.

  1. ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
  2. УХВАЛА

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_______________________________________________

_______________________________________________________________________________

Головуючий у 1-й інстанції: Комшелюк Т.О.

Суддя-доповідач:Жизневська А.В.

УХВАЛА

іменем України

"07" жовтня 2012 р. Справа № 2а/1770/3824/2012

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Жизневської А.В.

суддів: Котік Т.С.

Малахової Н.М.,

при секретарі Грищенко І.В. ,

за участю представників сторін,

розглянувши апеляційну скаргу Політичної партії Наталії Королевської "Україна-Вперед!" на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "03" жовтня 2012 р. у справі за позовом Політичної партії Наталії Королевської "Україна-Вперед!" до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №154 про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії ,

ВСТАНОВИВ:

01 жовтня 2012 року Політична партія Наталії Королевської "Україна-Вперед!" звернулася до суду з даним позовом, в якому просила скасувати постанову окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №154 від 26.09.2012 року №10 про утворення 267 звичайних та спеціальних дільничних виборчих комісії 154 одномандатного виборчого округу із затвердженням керівного складу згідно квот та зобов'язати окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №154 (далі - окружна виборча комісія) провести повторну процедуру утворення звичайних та спеціальних дільничних виборчих комісії. В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що через неналежну організацію роботи окружної комісії, він був позбавлений права внести подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з чергових виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року, гарантованого йому ч. 4 ст. 28 Закону України «Про вибори народних депутатів України» №4061-VI від 17.11.2011 року. Як наслідок, окружною виборчою комісією було незаконно утворено звичайні та спеціальні дільничні виборчі комісії. Також, позивач зазначив, що вказані обставини встановлені постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2012 року.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 03 жовтня 2012 року Політичній партії Наталії Королевської "Україна-Вперед!" у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

В апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить вказану постанову скасувати та прийняти нову - про задоволення позову в повному обсязі.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що 18.09.2012 року подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій Політичної партії Наталії Королевської «Україна-Вперед!» не було прийнято у зв'язку із закінченням строку на їх прийняття.

Особливості організації та проведення виборів народних депутатів України визначено Законом України «Про вибори народних депутатів України» №4061-VI від 17.11.2011 року (далі - Закон №4061-VI)

Статтею 28 Закону №4061-VI визначено процедуру внесення суб'єктами виборчого процесу подань до окружних виборчих комісій щодо формування дільничних виборчих комісій, відповідно до якої, суб'єкт подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій не пізніш як за тридцять дев'ять днів до дня голосування подає до відповідної окружної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, список осіб від цього суб'єкта подання, не більше однієї кандидатури до однієї виборчої комісії, для включення їх до складу відповідних дільничних виборчих комісій. У поданні зазначаються особи, запропоновані відповідним суб'єктом подання на посаду голови, заступника голови та секретаря виборчої комісії.

За приписами Закону №4061-VI подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій у зв'язку із проведенням чергових виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року необхідно було внести до 24 години 18 вересня 2012 року.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 23.09.2012 року, у справі №2а/1770/3706/2012 за позовом Політичної партії Наталії Королевської "Україна-Вперед!" до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №154 про визнання бездіяльності протиправною і зобов'язання вчинити дії встановлено ту обставину, що протягом визначеного законом періоду, тобто до 24 год. 00 хв. 18 вересня 2012 року, відповідачем було вжито належних заходів для реалізації суб'єктами виборчого процесу можливості внесення подань кандидатур щодо формування дільничних виборчих комісій.

Не заперечуючи вказаний факт, постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27 вересня 2012 року зобов'язано окружну виборчу комісію з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 154 зареєструвати подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з чергових виборів народних депутатів України 28.10.2012 року від уповноваженої особи Політичної партії Наталії Королевської "Україна-Вперед!" та вирішити питання щодо прийняття подання з дотриманням приписів ч. 5 ст. 28 Закону України "Про вибори народних депутатів України" та п.5.11 Порядку ведення діловодства у виборчих комісіях з референдумів", затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 15.09.2010 року № 350.

У відповідності до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Проте, оспорюване рішення від 26.09.2012 року №10 про утворення 267 звичайних та спеціальних дільничних виборчих комісії 154 одномандатного виборчого округу із затвердженням керівного складу згідно квот окружною виборчою комісією було прийнято напередодні ухвалення судового рішення апеляційної інстанції у строк, визначений ч.1 ст.28 Закону №4061-VI (не пізніше як за тридцять один день до дня голосування) - 26.09.2012 року.

Суд вірно зазначив, що чинним законодавством не передбачено продовження такого строку або встановлення будь-яких інших строків утворення дільничних комісій. Будь-яких порушень цього строку з боку відповідача судом не встановлено.

28.09.2012 року уповноваженим представником Політичної партії Наталії Королевської "Україна-Вперед!" внесено до окружної виборчої комісії відповідні подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, які були зареєстровані комісією в установленому порядку, однак, питання про прийняття подання у відповідності до вимог закону, як було визначено судовим рішенням Житомирського апеляційного адміністративного суду від 27.09.2012 року, комісією не вирішено.

Порядок прийняття та реєстрації подань кандидатур до складу дільничних виборчих комісій врегульовано приписами ст.28 Закону України "Про вибори народних депутатів України" та Порядком ведення діловодства у виборчих комісіях з референдумів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 15.09.2010 року № 350 (далі-Порядок №530).

Відповідно до ч. 5 ст. 28 Закону №4061-VI, кандидатури, внесені до складу дільничної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав їх невідповідності вимогам, встановленим ст.26 цього Закону, або застосування механізму жеребкування, а також внесення подання з порушенням вимог частин шостої, сьомої та дев'ятої цієї статті. При цьому, частина 6 ст.28 Закону №4061-VI передбачає необхідність внесення такого подання у чітко встановлений строк.

Відповідно до п. 5.11 Порядку № 350, документи, заяви, скарги, подані з порушенням порядку і строків, установлених законами України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», залишаються без розгляду по суті, про що комісією приймається відповідне рішення.

Відтак, подання до складу дільничних виборчих комісій, які надходять та реєструються окружною виборчою комісією, в подальшому перевіряються окружною виборчою комісією на предмет їх відповідності вимогам, визначеним у ст.26, ч.ч.6, 7, 9 ст.28 Закону №4061-VI, п. 5.11 Порядку №530.

З приводу вказаного слід зазначити, що за своєю природою, відповідно до норм чинного законодавства, повноваження відповідача щодо включення кандидатур до списків учасників у жеребкуванні та до списків членів ДВК, як і призначення повторного жеребкування є дискредиційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.

Як випливає зі змісту Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи №R (80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11 березня 1980 року на 316-й нараді під дискредиційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КАС України суд, встановивши порушення законодавства про вибори чи референдум, визначає у рішенні спосіб захисту порушених прав та інтересів, а також порядок усунення усіх наслідків цих порушень відповідно до закону, або приймає інше передбачене законом рішення.

При розгляді справи суд не виявив порушень законодавства про вибори під час прийняття оскаржуваної постанови, тому й відсутні підстави для покладення на відповідача зобов'язань щодо вчинення будь-яких дій в межах даної судової справи.

З огляду на викладене, судом досліджено представлені докази, надано їм відповідну правову оцінку, встановлено дійсні обставини справи і зроблено обгрунтований висновок про відсутність підстав для задоволення позову.

Постанову прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.

Керуючись ст.ст.172, 177, 195, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Політичної партії Наталії Королевської "Україна-Вперед!" залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "03" жовтня 2012 р. - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя А.В. Жизневська

судді: Т.С. Котік Н.М. Малахова

А.В. Жизневська

Повний текст Ухвали виготовлений "07" жовтня 2012 р.

Роздруковано та надіслано:

1- в справу

2 - позивачу Політична партія Наталії Королевської "Україна-Вперед!", що діє в особі уповноваженої особи партії у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі ОСОБА_1 АДРЕСА_1,02096

3- відповідачу Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №154 вул.Д.Галицького,17,м.Дубно,Дубенський район, Рівненська область,35600

Рейтинг: 4.6/5, основан на 25 голосах.

Вам будет интересно:

Про призначення позачергових виборів Староковрайського сільського голови (Староковрайська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області), Верховна Рада України

ПОСТАНОВА  Верховної Ради України У зв’язку з достроковим припиненням повноважень Староковрайського сільського голови Братіка В. Г. (Староковрайська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області) та відповідно до пункту 30 частини першої статті 85 Конституції України( 254к/96-ВР ), частини третьої статті 14( 2487-17 ), частин першої( 2487-17 ) та п’ятої статті 15( 2487-17 ), статей 60( 2487-17 ), 61 Закону України( 2487-17 ) "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" Верховна Рада України постановляє:

Двоих украинцев в Испании подозревают в совершении киберпреступлений

Сотрудники полиции Испании совместно с Европейским центром киберпреступности Европейского полицейского офиса (Европола) задержали двух граждан Украины по подозрению в вымогательстве денег у интернет-пользователей. ...

Про призначення позачергових виборів Любельського сільського голови (Любельська сільська рада Жовківського району Львівської області), Верховна Рада України

ПОСТАНОВА  Верховної Ради України У зв’язку з достроковим припиненням повноважень Любельського сільського голови Кобрина І. М. (Любельська сільська рада Жовківського району Львівської області) та відповідно до пункту 30 частини першої статті 85 Конституції України( 254к/96-ВР ), частини третьої статті 14( 2487-17 ), частин першої( 2487-17 ) та п’ятої статті 15( 2487-17 ), статей 60( 2487-17 ), 61 Закону України( 2487-17 ) "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" Верховна Рада України постановляє:

що втратив чинність, наказу Мінпраці від 06.07.2007 № 353, Міністерство соціальної політики України

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2013 р. за № 1615/24147 Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Мінпраці від 06.07.2007 № 353





Юридическая практика:
Про визнання дій нотаріуса неправомірними та зобов'язання ...

Про визнання дій нотаріуса неправомірними та зобов'язання вчинення дій Нотаріусам заборонено безпідставно вводити людей в паніку відмовляючи у вчиненні нотаріальних дій

Про поділ спадкового майна, визнання права власності ...

Про поділ спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно Частки спадщини між спадкоємцями можуть бути, як рівними, так і не рівними, виходячи з декількох факторів, таких як заповіт ...

Про зміну черговості спадкування та визнання права ...

Про зміну черговості спадкування та визнання права на спадкування Наш клієнт задоволений рішенням суду за апеляцією, яким виграно справу про зміну черговості спадкування та визнання права ...


Консультации по наследству:
Допомога в оформленні заповіту на родича

За допомогою вашого сервісу багато моїх знайомих вирішили всі свої виникаючі проблеми, пов'язані зі спадковим правом. Допоможіть ...

Як оформити квартиру після вступу в спадщину

Тільки недавно до Вас зверталася за порадою і Ви мені дуже допомогли, залишила свій позитивний відгук на форумі, тепер склалася ...

Як отримати спадщину в Україні і які потрібні документи у спадок?

Мій батько недавно помер і залишив після себе велику спадщину, але я не можу її отримати, оскільки мені заважає його цивільна ...


Новости наследственных дел:
На сегодняшнем заседании правительства планируется ...

На сегодняшнем заседании правительства планируется рассмотреть план мероприятий по выполнению СА с ЕС Кабинет министров Украины на сегодняшнем заседании рассмотрит план мероприятий по выполнению соглашения об ассоциации с Евросоюзом. Об этом говорится в повестке дня заседания на сайте правительства.

Судья не может считаться независимым от политического .

Судья не может считаться независимым от политического влияния, если его карьера зависит от изменчивого политического вектора, - Я.Романюк 22 декабря во время заключительного заседания Наблюдательного Комитета проекта Совета Европы «Усиление независимости, эффективности и профессионализма судебной власти на Украине» Председатель Верховного Суда Украины Ярослав Романюк заявил, что «одним из самых опасных с точки зрения формирования независимой судебной системы на современном этапе факторов является политическая составляющая».

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить ...

Прокурор Донецкой области пытается в суде оспорить его люстрацию Руководителю прокуратуры Донецкой области Николаю Франтовскому не удалось с первого раза обжаловать свое увольнение с должности через люстрацию, сообщает «Первая инстанция».


Рекомендации пользователей:
1676b6902a1c6c119988b3b7eb617bca